Kolejny sezon Bartosza Mariańskiego w GieKSie

17.05.2024 09:11

Libero siatkarskiej GieKSy zostaje w składzie na nadchodzący sezon.

Informujemy, że Bartosz Mariański pozostanie w składzie GKS-u Katowice na sezon 2024/2025 PlusLigi. Oznacza to, że ten ważny dla siatkarskiej GieKSy zawodnik rozegra w naszych barwach swój ósmy sezon w karierze.

Bartosz Mariański związał z GKS-em Katowice niemal całą swoją siatkarską karierę i był jednym ze współautorów awansu Klubu do rozgrywek PlusLigi w 2016 roku. 32-letni libero, który w 2021 roku wrócił do GKS-u Katowice po dwuletnim okresie występów w Asseco Resovii Rzeszów, niezmiennie stanowi o sile linii przyjęcia w naszej drużynie, czego dowodem są jego lokaty w pierwszej piątce najlepiej przyjmujących graczy PlusLigi w sezonach 2022/2023 oraz 2021/2022, a także miejsce w TOP 10 najlepiej przyjmujących siatkarzy ostatniego sezonu PlusLigi.

Został on pierwszym zawodnikiem, który wystąpił w stu PlusLigowych spotkaniach siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice, ponadto otrzymał on w plebiscycie Złote Buki 2023 nagrodę dla Siatkarza Roku. Bartosz Mariański został uhonorowany także wyjątkowym medalem 60-lecia naszego Klubu jako jedna z wybitnych postaci społeczności GKS-u Katowice.

- Bartek to już grająca ikona siatkarskiego GKSu, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Ogromnie się cieszę, że zostaje z nami w kolejnym sezonie, który zapowiada się na wyjątkowo trudny. Taka postać jak Bartosz, ze swoim doświadczeniem i świetną osobowością, będzie nam bardzo potrzebna, by osiągnąć jak najlepszy rezultat - powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga