KGHM Cuprum Lubin - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

31.03.2024 17:35

W poniedziałek 1 kwietnia o godzinie 20:30 rozegramy wyjazdowe spotkanie 29. kolejki PlusLigi z KGHM Cuprum Lubin. Transmisja na kanale Polsat Sport.

Ostatni domowy mecz siatkarskiej GieKSy przyniósł jej ważne zwycięstwo 3:2 nad ukraińskim VC Barkomem Każanami Lwów i kolejną nagrodę MVP dla czeskiego przyjmującego GieKSy Lukasa Vasiny. Katowicka drużyna udanie zrehabilitowała się za niedawną wyjazdową porażkę w Radomiu i zaprezentowała kibicom w hali OS Szopienice siatkowkę skuteczną, konsekwentną oraz widowiskową w obronie. Siatkarze trenera Grzegorza Słabego nie zwiesili głów po porażce na przewagi w trzecim secie i efektownie doprowadzili do tie-breaka, w którym wygrali 15:13. - Była to dla nas wielka próba nerwów, bo wcześniej w Radomiu nie zagraliśmy dobrego spotkania. Jestem szczęśliwy, że wróciliśmy do dobrej gry i wygraliśmy z Barkomem, który odniósł ostatnio siedem zwycięstw i walczy o play-off. Dla nas teraz każdy punkt jest na wagę złota - mówił w rozmowie dla GIEKSA TV Lukas Vasina, z kolei trener Grzegorz Słaby zauważył: - Chłopcy zareagowali niesamowicie po porażce w Radomiu. W tym meczu była walka na całego. Cieszę się, że tę ostatnią akcję wygraliśmy my. W niej była bardzo trudna sytuacja, bo wybroniliśmy niemożliwą piłkę, którą wystawił środkowy.
 


Dwa punkty w meczu z Barkomem Każanami i porażka 1:3 ostatniego w tabeli zespołu Enei Czarnych Radom z PGE GiEK Skrą Bełchatów oznaczają, że GKS Katowice matematycznie utrzymał się w PlusLidze i może ze spokojem podchodzić do ostatnich spotkań fazy zasadniczej tego sezonu. Pierwsze z nich rozegramy w Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia w Lubinie z miejscowym KGHM Cuprum. Na dwa spotkania przed końcem rundy zasadniczej PlusLigi klub z Lubina nadal nie jest matematycznie pewny utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej, co zmusza drużynę trenera Pawła Ruska do dużej koncentracji. Cuprum ma obecnie 23 punkty (bilans 7-21) i traci punkt do klubów z Katowic i Częstochowy oraz trzy "oczka" do 12. w tabeli Ślepska Malow Suwałki. Tym większe znaczenie będzie miało dla lubinian starcie z naszym Klubem. W tym roku siatkarze KGHM Cuprum Lubin nie poprawili znacząco swojej sytuacji w tabeli, ale zanotowali dzięki dobrej postawie swoich liderów bardzo ważne wygrane w kontekście utrzymania w lidze. Dolnośląski zespół pokonał m.in. Trefla Gdańsk (3:0), Ślepska Malow Suwałki (3:1) oraz Indykpol AZS Olsztyn i Exact Systems Norwida Częstochowa (3:2). 

Czasy, kiedy GKS Katowice nie mógł pokonać w ligowym spotkaniu drużyny z Lubina, na szczęście już dawno są przeszłością. GieKSa wygrała cztery ostatnie oficjalne mecze z Cuprum Lubin, z czego trzy ostatnie bez straty seta. W ekipie rywali występują byli siatkarze GieKSy, środkowy Paweł Pietraszko i przyjmujący Kamil Kwasowski, do tego funkcję asystenta trenera pełni tam znany dobrze w Katowicach Damian Musiak. Z kolei w ekipie GieKSy lubińską przeszłość mają Marcin Waliński i Damian Domagała, a także nasz statystyk Maciej Barczyński.

Początek poniedziałkowego meczu o godzinie 20:30. Relację LIVE jak zawsze będzie można śledzić na naszej stronie internetowej, a także na profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i X. Spotkanie będzie transmitować stacja Polsat Sport. Serdecznie zapraszamy do kibicowania siatkarskiej GieKSie!

W poniedziałek 8 kwietnia o godzinie 17:30 siatkarska drużyna GKS-u Katowice zmierzy się w hali OS Szopienice z Bogdanką LUK Lublin w ramach 30. kolejki PlusLigi.Serdecznie zapraszamy do hali OS Szopienice i do wspierania z trybun siatkarzy naszego Klubu! Informujemy, że ceny biletów wynoszą: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 50 zł (rodzinny). Bilet ulgowy przysługuje osobom powyżej 65 lat oraz młodzieży do 18 lat. Bilet rodzinny przeznaczony jest dla dwójki dorosłych (kobieta i mężczyzna) oraz maksymalnie trójki dzieci do 15. roku życia. 

Bilety można zakupić na stronie internetowej bilety.gkskatowice.eu. Stacjonarnie wejściówki dostępne są w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 13.00 oraz w Oficjalnym Sklepie GKS Katowice (Katowice, Bukowa 1A). W dniu meczu wejściówki dostępne są w kasie hali.

Tagi:
PlusLiga
Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga