Jan Nowakowski w reprezentacji Polski

10.06.2020 15:57

Środkowy GKS-u Katowice został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski w Spale. Decyzja sztabu trenerskiego kadry Biało-Czerwonych ma związek z urazem Mateusza Bieńka.

Jan Nowakowski oraz Norbert Huber otrzymali powołania na trwające od 1 czerwca zgrupowanie siatkarskiej kadry Polski. Związane jest to z zabiegiem więzadła rzepki lewego stawu kolanowego, jaki przeszedł jeden z uczestników zgrupowania Mateusz Bieniek oraz rehabilitacją czekającą reprezentacyjnego środkowego. 

Obaj środkowi pojawili się w spalskim Centralnym Ośrodku Sportu w środę 10 czerwca i po uzyskaniu negatywnych wyników testów na obecność koronawirusa dołączą do zajęć reprezentacji. Zgrupowanie Biało-Czerwonych, na którym przebywało do tej pory 19 zawodników, potrwa do soboty 13 czerwca, zaś kolejny etap przygotowań kadry narodowej pod wodzą Vitala Heynena został zaplanowany na okres 29 czerwca - 11 lipca. W planach reprezentacji Polski jest rozegranie czterech meczów sparingowych pod koniec lipca br.

Powołanie dla Jana Nowakowskiego to ważna nagroda dla środkowego GKS-u Katowice za udany sezon 2019/2020. 26-letni środkowy siatkarskiej GieKSy był ważną postacią drużyny w ostatniej edycji rozgrywek PlusLigi: w 22 meczach sezonu 2019/2020 Nowakowski zdobył w barwach naszego Klubu 199 punktów, w tym 51 blokiem, co dało mu 4. lokatę w rankingu najlepiej blokujących graczy w sezonie.  

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy