II edycja Letniego Grand Prix PLS

27.05.2021 11:29

W dniach 5-8 sierpnia w Krakowie zostanie rozegrany turniej finałowy Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w piłce siatkowej mężczyzn. Poznaliśmy szczegóły dotyczące drugiej edycji tych wyjątkowych rozgrywek plażowych.

Jak podaje oficjalna strona PlusLigi, w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix zaplanowano tylko dwa turnieje. Drużyny TAURON Ligi oraz 1. ligi kobiet zagrają w Gdańsku od 29 lipca do 1 sierpnia, z kolei zespoły PlusLigi i TAURON 1. Ligi rywalizować będą w Krakowie od 5 do 8 sierpnia. Zespół GKS-u Katowice, podobnie jak Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn, został rozstawiony w losowaniu par 1/8 finału turnieju. Przypomnijmy, że pierwsza, historyczna edycja letnich rozgrywek plażowych PLS zakończyła się sukcesem naszego Klubu, który zajął w końcowej klasyfikacji turnieju 3. miejsce.

W obu przypadkach w turnieju wystartuje po 16 ekip, a mecze odbywać się będą do dwóch wygranych setów według punktacji znanej z siatkówki halowej. Nowością jest tzw. brazylijski system rozgrywek, doskonale znany kibiców siatkówki plażowej, którego podstawową zasadą jest odpadnięcie zespołu z turnieju dopiero po drugiej porażce. Składy zespołów występujących w Letniej Grand Prix będą mogły liczyć od 4 do 8 zawodników, zaś sztaby trenerskie będą mogły być maksymalnie pięcioosobowe. Zawody odbywać się będą zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową 4x4 na piasku.

Mecze Letniego Grand Prix będzie można zobaczyć na żywo, a także na antenach Polsatu Sport. Kolejne informacje na temat turnieju będą publikowane na stronie PLUSLIGI.

Tagi:
PlusLiga
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy