Gonzalo Quiroga zostaje w GieKSie

05.05.2022 10:00

W składzie siatkarskiego GKS-u Katowice na sezon 2022/2023 PlusLigi zobaczymy przyjmującego Gonzalo Quirogę, który przedłużył umowę z Klubem.

29-letni Argentyńczyk wrócił do składu GKS-u Katowice po dwóch latach przerwy i sezonach spędzonych w Chemiku Bydgoszcz oraz francuskim Cambrai VB. Quiroga już w pierwszych meczach sezonu 2021/2022 PlusLigi potwierdził, że będzie mocnym punktem drużyny pod wodzą Grzegorza Słabego. W 28 spotkaniach sezonu zagraniczny skrzydłowy zdobył 292 punkty (10,43 pkt na set), do tego w ligowych statystykach zanotował 21,37 proc. przyjęcia perfekcyjnego i 41,45 proc. perfekcyjnego ataku. 6 lutego br. Quiroga zdobył nagrodę dla najlepszego gracza meczu z Cuprum Lubin, wygranego przez GKS 3:2.

Gonzalo Quiroga imponował w minionym sezonie nie tylko techniką i boiskową walecznością, ale także dyspozycją w polu zagrywki. Jego dorobek w tym elemencie to 37 asów serwisowych, najwięcej ze wszystkich zawodników GKS-u Katowice w tym sezonie. O tym, jak dobry był to sezon Quirogi, świadczy fakt, że w ostatniej ligowej kampanii przyjmujący dwukrotnie wyrównywał swój personalny rekord punktowy w meczu PlusLigi (19) i dwukrotnie poprawiał ten rekord podczas spotkań z Jastrzębskim Węglem i Treflem Gdańsk.

- Gonzalo był ostatnim zawodnikiem, który dołączył do nas przed sezonem 2021/2022. Znaliśmy doskonale jego możliwości, ale nie wiedzieliśmy do końca, jak wygląda jego sytuacja zdrowotna i dyspozycja sportowa po sezonie spędzonym we Francji. Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania, bo w krótkim czasie "Gonchi" stał się kluczową postacią zespołu i prezentował równy, bardzo wysoki poziom przez cały rok. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że powinniśmy przedłużyć naszą współpracę - powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Przypomnijmy, że GKS Katowice ogłosił wcześniej przedłużenie umów z kapitanem drużyny Jakubem Jaroszem, a także rozgrywającym Micahem Ma'a, środkowym Piotrem Hainem, atakującym Damianem Domagałą i przyjmującym Tomasem Rousseaux.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy