GKS Katowice weźmie udział w Grand Prix PLS

08.06.2020 10:43

Drużyna GKS-u Katowice weźmie udział w wyjątkowy turnieju siatkówki plażowej Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Wszystkie mecze rozgrywek pokaże telewizja Polsat.

Po raz pierwszy w historii, jako jedyna siatkarska liga na świecie, dodatkowo w wyjątkowych okolicznościach. Polska Liga Siatkówki dzięki fantastycznej współpracy ze swoimi udziałowcami była w stanie w ekspresowym tempie wykreować i zorganizować zupełnie nowy turniej. Wszystko po to, by drużyny klubowe, choć oczywiście w trochę innym wydaniu, przypomniały o sobie swoim kibicom, dały szansę na promocję sponsorom oraz partnerom. A co najważniejsze, stworzyły widowiska, które już w lipcu i w sierpniu będą zaproszeniem na wrześniowe starty PlusLigi, TAURON Ligi oraz TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

– Cieszę się, że w naszym gronie jest tylu energicznych prezesów, którzy chcą budować nowe rzeczy, a nie tylko czekać na rozwój wypadków – podkreśla Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – W naszym sporcie kluczowa jest umiejętność gry zespołowej, nasi udziałowcy pokazują, że doskonale rozumieją siatkówkę. Wymyśliliśmy nowy rodzaj promocji ligowej siatkówki i mamy nadzieję, że zostanie on ciepło przyjęty przez kibiców, sponsorów, całe nasze środowisko. Dopinamy już ostatnie szczegóły, w ciągu najbliższych dni ogłosimy bardzo atrakcyjne lokalizacje trzech turniejów, które będą się składały na cykl Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Liczymy na udział kibiców i dobre wyniki oglądalności przed telewizorami.

Główną ideą stworzenia Ligi Letniej w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn był szybszy powrót ligowej siatkówki i przypomnienie o niej kibicom. Z tego powodu już wcześniej zdecydowano się przyspieszyć start wszystkich rozgrywek pod egidą PLS, a dodatkowo ten start promować już od lipca, poprzez turniej rozgrywany na piasku. Rozgrywki Grand Prix PLS potrwają przez trzy weekendy w trzech osobnych lokalizacjach. Szesnaście drużyn z PlusLigi oraz TAURON 1. Ligi podzielono na 4 grupy. Każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym, a dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w turnieju finałowym (7-9 sierpnia). Grand Prix PLS będzie rozgrywane na piasku, na boisku drużyny (maksymalnie ośmioosobowe) będą rywalizowały w 4 osoby. Zasady gry będą identyczne jak w siatkówce halowej (z tym, że każda z 4 osób będzie mogła atakować), halowe wymiary będzie miało także boisko.

GKS Katowice rozegra swój turniej Grand Prix 25 lipca br. GieKSa znalazła się w grupie A (Polska południowa) wraz z Asseco Resovią Rzeszów, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i BBTS-em Bielsko-Biała. W najbliższych dniach Polska Liga Siatkówki ogłosi oficjalnie miasta gospodarzy trzech turniejów, w tym wielkiego finału.

(źr. inf. prasowa PLS)

Tagi:
PlusLiga
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy