Gert Van Walle w GKS-ie Katowice!

02.08.2016 11:00

Autor: red

Wielkie wzmocnienie GieKSy na pozycji atakującego. Barw naszego zespołu będzie bronił Belg Gert Van Walle.

Nowy atakujący GieKSy urodził się w 1987 roku w belgijskim Ekeren. Swoją profesjonalną karierę rozpoczynał w drużynie Eisden Maasmechelen. Następnie przez trzy lata grał w słynnym Noliko Maaseik. Jego talent dostrzegli także we Włoszech, gdzie Van Walle grał przez cztery lata, najpierw w Lube Banca Macerata, a następnie w Altotevere Citta di Castello. Ostatnie dwa sezony spędził w lidze francuskiej broniąc barw Beauvais Oise.

Mierzący 197 cm atakujący jest również reprezentantem Belgii. Wraz ze swoją drużyną narodową w 2013 roku wygrał rozgrywki Ligi Europejskiej, a w tym roku brał udział w Lidze Światowej. Był najskuteczniejszym siatkarzem podczas meczu Polska - Belgia w Nancy, w którym zdobył 28 punktów.

Ciekawostką jest fakt, że Gert ma brata bliźniaka - Toma, który również jest siatkarzem, ale specjalizuje się w siatkówce plażowej. – W nadchodzącym sezonie PlusLigi to Van Walle będzie w dużym stopniu decydował o sile naszego ataku. Jesteśmy przekonani, że okaże się sporym wzmocnieniem GKS-u, a jego grę z przyjemnością będą obserwowali katowiccy kibice – mówi Dariusz Łyczko, menedżer klubu.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Partnerzy