Faza play-off PlusLigi 2021/2022

11.04.2022 20:29

Wiemy już, jak będzie wyglądała rywalizacja w decydującej fazie PlusLigi. Rywalem GKS-u Katowice w ćwierćfinale rozgrywek będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

GKS Katowice zajął ostatecznie 8. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 36 punktów i bilansem 12 zwycięstw - 14 porażek (49:54 w setach) i po raz pierwszy w swojej historii zagra w ćwierćfinałach PlusLigi. To oznacza, że przeciwnikiem siatkarskiej GieKSy będzie aktualny wicemistrz Polski i klubowy mistrz Europy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Według regulaminu rozgrywek drużyny z miejsc 1-8 tworzą pary meczowe, które zagrają o miejsca w 1/2 finału do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli. Pierwsze spotkanie obu drużyn odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu i zostanie rozegrane w środę 13 marca o godzinie 20:30. Drugi mecz tej pary play-off w Katowicach został zaplanowany na poniedziałek 18 kwietnia o godzinie 14:45.

Wkrótce więcej informacji na temat najbliższego domowego meczu GKS-u. 

PLAY-OFF

Ćwierćfinały:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice
Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk
PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn
Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów

O miejsca 9-10:

Cuprum Lubin - Projekt Warszawa

O miejsca 11-12:

Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin

Tagi:
PlusLiga
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy