Druga edycja "Zagraj w Spodku" za nami

06.02.2019 15:06

Przed meczem PlusLigi GKS Katowice - ONICO Warszawa rozegrano turniej finałowy II edycji akcji "Zagraj w Spodku". W całej imprezie wzięło udział ponad 150 dzieci.

„Zagraj w Spodku” to akcja zorganizowana przez GKS Katowice, która ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół podstawowych oraz ułatwienie im dostępu do nieodpłatnych treningów piłki siatkowej. Pod okiem trenerów (nauczycieli wychowania fizycznego poszczególnych szkół) i zawodników GieKSy uczniowie odbyli pięć treningów od początku 2019 roku. Spośród uczestników, którzy wzięli udział w projekcie wyłonione zostały dziesięcioosobowe reprezentacje danych lokalizacji, które zagrały w finale. Patronat nad akcją objął Prezydent Katowic Marcin Krupa.

Akcja po raz kolejny zakończyła się wielkim sukcesem, bowiem w treningach uczestniczyło ponad 150 dzieci. W środę, 6 lutego miał miejsce wielki finał imprezy, który został rozegrany w Spodku i poprzedzał mecz PlusLigi pomiędzy GKS-em Katowice a ONICO Warszawa. W turnieju wzięli udział przedstawiciele wszystkich sześciu szkół.

Rywalizacja była niezwykle wyrównana. W finale spotkali się zwycięzcy grup A i B, a więc drużyny SP 51 z Giszowca i SP 22 z Załęża. Po zaciętym, trzysetowym boju z triumfu w całej akcji cieszyli się przedstawiciele SP 51.

Na uczestników czekały fantastyczne nagrody. Zwycięzca od firmy Decathlon otrzymał bon o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego. Dla dwóch najlepszych drużyn Laserhouse ufundował podwójne wejście, z kolei trzeci partner Zagraj w Spodku - firma Egmont ufundowała gry planszowe. Żaden uczestnik nie wyszedł ze Spodka z pustymi rękami. Na zawodników czekały komplety gadżetów, a także pamiątkowe koszulki. Wszyscy uczestnicy mogli zostać w Spodku, by kibicować GieKSie w meczu z ONICO Warszawa.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy