Dawid Ogórek zostaje w GKS-ie Katowice

28.04.2021 11:24

Dawid Ogórek to czwarty siatkarz, który zdecydował się na przedłużenie umowy z naszym Klubem.

30-letni libero spędzi sezon 2021/2022 w barwach siatkarskiej GieKSy. Dawid Ogórek, który reprezentował już barwy naszego Klubu w sezonie 2018/2019, powrócił do GKS-u Katowice w lipcu 2020 r. po sezonie spędzonym w pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Zawodnik wystąpił w 15 spotkaniach sezonu 2020/2021 i dzięki swoim umiejętnościom w obronie stanowił cenne wsparcie dla drużyny trenera Grzegorza Słabego.

Dla Ogórka ostatni sezon był przełomowy ze względu na PlusLigowy debiut w meczowej szóstce, który nastąpił w ostatnim meczu rundy zasadniczej z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Po tym meczu zawodnik miał okazję rozegrać w pełnym wymiarze czasowym spotkania o 9. miejsce w końcowej klasyfikacji sezonu z Indykpolem AZS-em Olsztyn, wygrane przez nasz Klub 3:1 i 3:2. 

- Dawida nikomu nie trzeba przedstawiać. Spędził już z nami łącznie dwa sezony i dał się poznać nie tylko jako dobry i ambitny zawodnik, ale również jako świetny człowiek, który buduje atmosferę w drużynie i poza nią. Wierzę, że nie inaczej będzie w kolejnym sezonie - powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Dawidzie, życzymy powodzenia w kolejnym sezonie!

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy