Dawid Ogórek wraca do GKS-u Katowice

03.07.2020 10:15

29-letni libero Dawid Ogórek dołączył do drużyny GKS-u Katowice na sezon 2020/2021. Tym samym znany jest pełny skład zespołu Grzegorza Słabego na najbliższą edycję PlusLigi.

O miejsce w pierwszej szóstce siatkarskiej GieKSy wraz z Dustinem Wattenem walczyć będzie Dawid Ogórek. Urodzony w lipcu 1990 roku zawodnik swoją przygodę ze sportem rozpoczynał od piłki nożnej, jednak później postawił na siatkówkę. Występował w Młodej Lidze w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, następnie w II-ligowym Spodku Katowice, a później przeniósł się do Aluron Virtu Warty Zawiercie.

Z tym zespołem wywalczył awans do I ligi, a następnie do PlusLigi. Libero przeniósł się w 2017 roku do Lechii Tomaszów Mazowiecki, by rok później zasilić szeregi GieKSy i w jej barwach rozegrać 12 spotkań w sezonie 2018/2019 PlusLigi, zakończonego przez nasz klub na 8. pozycji w ligowej tabeli. Ogórek zdecydował się na powrót do Tomaszowa Mazowieckiego i z miejscową Lechią walczył o jak najwyższe lokaty w I lidze, ostatecznie kończąc przedwcześnie przerwane rozgrywki zaplecza PlusLigi na 6. pozycji. W 23 spotkaniach minionego sezonu Dawid Ogórek zanotował 20,22 proc. przyjęcia perfekcyjnego. 


- Dawid bardzo dobrze wpisuje się w tę drużynę zarówno pod względem sportowym, jak i charakterologicznym. To bardzo pracowity zawodnik, doświadczony na pierwszoligowych boiskach, a ponadto ma na swoim koncie występy w PlusLidze w barwach naszego Klubu. Cieszymy się, że wraca do Katowic po roku przerwy - stwierdził dyrektor sportowy sekcji Jakub Bochenek.Dawidzie, witamy ponownie i życzymy udanego sezonu!

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy