Czas na występ w Pre Zero Grand Prix

24.07.2020 11:48

Drużyna GKS-u Katowice weźmie udział w wyjątkowy turnieju siatkówki plażowej Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Wszystkie mecze rozgrywek pokaże telewizja Polsat na kanałach Polsat Sport i Polsat Sport News.

W najbliższy weekend (25-26 lipca) zespoły PlusLigi, 1. Tauron Ligi i kobiecej Tauron Ligi rozegrają na boiskach plażowych nietypowe mecze czteroosobowych drużyn przy zasadach mocno zbliżonych do tych znanych z siatkówki halowej. Będą to pierwsze od marca tego roku mecze z udziałem siatkarzy PlusLigi transmitowane przez kanały Polsatu Sport, a także pierwsze od kilku miesięcy spotkania siatkówki z udziałem kibiców. Na stronie PlusLigi (LINK) znajdują się informacje dotyczące organizacji meczów Grand Prix i obostrzeń związanych ze stanem epidemicznym w Polsce.

Uczestnikiem tego turnieju będzie także GKS Katowice. Pierwszym trenerem zespołu na ligę letnią został mianowany Damian Musiak, asystent trenera Grzegorza Słabego, a rolę kapitana pełnić będzie Jan Firlej. Warto dodać, że w drużynie GieKSy na Ligę Letnią znaleźli się przedstawiciele Wielosekcyjnej Akademii "Młoda GieKSa", czyli trener Paweł Głowik i libero Marek Turski, który miał już okazję w zeszłym roku wspólnie trenować z PlusLigową drużyną naszego Klubu. -

GKS Katowice będzie rywalizował w grupie A Pre Zero Grand Prix PLS (25 lipca, ul. Bulwarowa 39, Kraków) z zespołami Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovii Rzeszów i BBTS-u Bielsko-Biała. W składach rywali GieKSy znaleźli się gracze doskonale znani z występów w katowickim klubie: w zespole Asseco Resovii zobaczymy chociażby Bartłomieja Krulickiego i Bartosza Mariańskiego, a kapitanem plażowej ekipy BBTS-u Bielsko-Biała został mianowany Serhij Kapelus. W razie awansu do rundy finałowej turnieju GieKSę czeka wyjazd do Gdańska w dniach 8-9 sierpnia. Jeżeli tak się stanie, zaplanowany na 8 sierpnia br. wyjazdowy sparing ze Stalą Nysa zostanie rozegrany dwa dni wcześniej, tj. 6 sierpnia.

Grand Prix PLS będzie rozgrywane na piasku między czteroosobowymi ekipami (maksymalnie drużyna zgłoszona do Grand Prix będzie mogła mieć 8 członków). Zasady gry będą identyczne jak w siatkówce halowej z kilkoma wyjątkami jak choćby brak libero, do tego dochodzi nieograniczona liczba zmian w składze. Spotkania Grand Prix będą trwały do dwóch wygranych setów według punktacji w siatkówce halowej. Mecze rozgrywane będą na boisku o wymiarach 9x9 metrów, spotkania odbywać się będą do dwóch wygranych setów przy obowiązującej punktacji z halowej odmiany siatkówki. W każdym secie będą obowiązywały dwie minutowe przerwy techniczne po 8. i 16. punkcie, dodatkowo w każdej z partii trener ma prawo do dwóch przerw na żądanie.

Mecze GKS-u Katowice w PreZero Grand Prix PLS będą transmitowane na kanałach Polsatu Sport i Polsatu Sport News. Zapraszamy do śledzenia naszych profili na Facebooku, Twitterze i Instagramie!

Skład GKS-u Katowice zgłoszony na turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki (sobota 25 lipca 2020 r., ul. Bulwarowa 39 Kraków):