Czas na wielki finał akcji "Zagraj w Spodku"

22.03.2017 09:00

Pierwsza część akcji "Zagraj w Spodku" dobiegła końca. Po sześciu tygodniach wspólnych treningów z naszymi siatkarzami i Piotrem Gruszką, przedstawiciele wszystkich sześciu lokalizacji rozegrają turniej finałowy w Spodku poprzedzający mecz z GKS-u Katowice z Jastrzębskim Węglem.

"Zagraj w Spodku" to akcja zorganizowana przez GKS Katowice przy współpracy Urzędu Miasta Katowice i Polskiego Związku Piłki Siatkowej w ramach promocji Miasta Katowice jako Gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Eurovolley Poland 2017. Projekt ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół podstawowych, którzy pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników mieli możliwość uczestnictwa w darmowych treningach piłki siatkowej w sześciu lokalizacjach.

Pierwsza część akcji cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród uczniów. Podczas sześciu tygodni treningów we wszystkich lokalizacjach ćwiczyło łącznie prawie 700 dzieci, które mogły spotkać się z siatkarzami występującymi w PlusLidze i poznać tajniki profesjonalnego treningu. Największym powodzeniem cieszyły się spotkania z trenerem GieKSy Piotrem Gruszką - żywą legendą polskiej siatkówki.

Teraz czas na wielki finał akcji. Już 28 marca w Spodku zostanie rozegrany turniej, który wyłoni najlepszą drużynę stworzoną w Szkołąch Podstawowych. Impreza będzie poprzedzała Siatkarskie Derby Śląska, a więc mecz GKS-u Katowice z Jastrzębskim Węglem.

W turnieju finałowym sześć zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy, w której każdy zagra z każdym. Zwycięzcy grup A i B rozegrają wielki finał tuż przed meczem PlusLigi. Żaden uczestnik nie wyjdzie ze Spodka z pustymi rękami. Na zawodników czeka komplet gadżetów, a także pamiątkowe koszulki.

Poniżej materiał wideo podsumowujący treningi w sześciu katowickich szkołach.
 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy