3-0
(25:22, 25:14, 25:16)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Śliwka, Kaczmarek, Paszycki, Janusz, Smith, Bednorz, Shoji (libero) oraz Stępień, Kluth.

GKS Katowice: Szymański, Domagała, Adamczyk, Kania, Quiroga, Seganow, Mariański (libero) oraz Mielczarek, Jarosz, Nowosielski.

W wyjazdowym meczu 29. kolejki PlusLigi GKS Katowice mierzył się z mistrzami Polski i Europy, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Na boisku po stronie GieKSy pojawiła się ta sama wyjściowa szóstka, co w meczu z Treflem. Gospodarze wyszli na to starcie w swoim najlepszym możliwym zestawieniu.

Pierwsze akcje meczu stały pod znakiem konsekwentnej gry GieKSy, która prowadziła walkę punkt za punkt z renomowanym rywalem i prowadził 8:7 po sprytnym zagraniu Georgiego Seganowa i bloku Damiana Domagały. Mimo naporu ze strony gospodarzy i bardzo dobrych akcji Bartosza Bednorza utrzymywaliśmy skromne prowadzenie, będąc w stanie blokować na prawym skrzydle rywali i przedłużać akcje skutecznymi zachowaniami w obronie. Rywale zrewanżowali się po asie Szymańskiego blokami na Quirodze i Domagale (17:16), co skłoniło Grzegorza Słabego do skorzystania z przerwy. Faworyci zdobyli trzypunktowe prowadzenie po ataku Paszyckiego, co mogło mieć kluczowe znaczenie przed najważniejszymi akcjami seta. Udało nam się odrobić część strat po długiej akcji zakończonej blokiem Szymańskiego (23:22), ale ostatnie słowo należało do Bednorza, który zakończył partię na korzyść miejscowych.

Na drugiego seta wyszliśmy z Wiktorem Mielczarkiem w szóstce. Zaczęliśmy efektownie, bo od wyniku 3:1 po zatrzymaniu Bednorza, brakowało natomiast po nasz stronie celnej zagrywki. Wspomniany przyjmujący ZAKSY po zdobyciu dwóch asów serwisowych przywrócił miejscowych na prowadzenie i zdestabilizował naszą grę po przyjęciu, co odbiło się na wyniku. Na zagrywce Kaczmarka miejscowi wykorzystali nasz krótki przestój w grze i powiększyli swoją przewagę. Przy stanie 14:10 dla rywala na boisku pojawił się Jakub Jarosz, by poprawić nasza skuteczność po przyjęciu, jednak przewaga mistrzów Polski w polu zagrywki była zbyt duża. Losy tej jednostronnej partii przesądziła seria asów Bartosza Bednorza. Pod koniec seta zdołaliśmy zdobyć kilka punktów, ale Aleksander Śliwka w swoim stylu zakończył seta (25:14).

Uczestnicy Ligi Mistrzów chcieli zacząć trzeciego seta mocnym akcentem, ale po bloku Adamczyka remisowaliśmy 2:2 i wysłaliśmy sygnał, że zamierzamy pozostać w grze. Wzmocniliśmy nasz serwis, co pomogło nam zachowywać stan okołoremisowy na tablicy wyników mimo wysokiej skuteczności ZAKSY po własnym przyjęciu. Sytuacje skomplikował nam as Paszyckiego, który dał ZAKSIE prowadzenie 13:10. Od tego momentu nasza ofensywa wyraźnie się pogorszyła, co nie zostało bez reakcji trenera Słabego proszącego o przerwę przy wyniku 16:11 dla rywala. Kubowi mistrzowie Europy parli z pewnością siebie do trzech punktów mimo naszych wysiłków i zmian w zestawieniu na boisku. Spotkanie zakończył as Dmytro Paszyckiego na 25:16.

MVP: Bartosz Bednorz (ZAKSA)

W piątek 31 marca o godzinie 20:30 siatkarska drużyna GKS-u Katowice zmierzy się w hali OS Szopienice (ul. 11 Listopada 16, Katowice) z zespołem Asseco Resovią Rzeszów. Bilety na to wydarzenie można zakupić na stronie bilety.gkskatowice.eu. Stacjonarnie wejściówki dostępne są w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 17.00 i w niedziele w godz. 9.00 - 13.00. W dniu meczu bilety można zakupić także w kasie biletowej hali OS Szopienice, otwieranej na 1,5 godziny przed startem spotkania.

• 25:16

As Dmytro Paszyckiego kończy mecz.

• 24:16

Piłka meczowa po zagraniu Stępnia z drugiej piłki.

• 23:15

Zatrzymany został Damian Domagała.

• 22:15

Bednorz trafia na żyletki w linię boczną boiska.