Bartosz Krzysiek w GKS-ie Katowice

02.07.2018 12:08

28-letni doświadczony zawodnik wzmacnia formację ataku GieKSy.

Bartosz Krzysiek swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w MKS MDK Warszawa. Następnie reprezentował barwy pierwszoligowych zespołów z Siedlec i Suwałk. Później rozpoczęła się jego przygoda z PlusLigą, gdy grał w Indykpolu AZS Olsztyn, Effectorze Kielce oraz Łuczniczce Bydgoszcz. Mierzący 208 cm atakujący zagrał również w Indonezji w barwach zespołu z Dżakarty. Ostatni sezon spędził w AZS-ie Częstochowa z którym wygrał pierwszoligowe zmagania. Krzysiek był pierwszoplanową postacią podczas finałowej rywalizacji z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

- Bardzo się cieszę, że dołączam do GKS-u. Nie ukrywam, że ważnym argumentem była dla mnie postać trenera. Miałem przyjemność pracować z Piotrem Gruszką, gdy był jeszcze zawodnikiem w AZS-ie Olsztyn. Jestem ciekaw, jak wygląda praca z nim jako trenerem i jakie ma metody. Myślę, że może mi dać wiele jako atakującemu. Dla mnie największymi autorytetami na tej pozycji są Mariusz Wlazły i właśnie Piotr Gruszka. Liczę więc, że pobyt w Katowicach da mi wiele dobrego - powiedział Bartosz Krzysiek po podpisaniu kontraktu.

- Nasz nowy atakujący ma spore doświadczenie, a w poprzednim sezonie błysnął w rozgrywkach pierwszej ligi. To zawodnik bardzo ambitny, który będzie rywalizował o miejsce w składzie z Karolem Butrynem. Jestem przekonany, że wpłynie to pozytywnie na obu zawodników - stwierdził Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

To piąty nowy zawodnik, który dołącza do GieKSy. Przypomnijmy, że wcześniej umowy z naszym klubem podpisali przyjmujący Tomas Rousseaux i Dominik Depowski, libero Dawid Ogórek oraz środkowy Wojciech Sobala.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy