Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

04.12.2023 14:51

We wtorek 5 grudnia o godzinie 18:20 GKS Katowice rozegra wyjazdowe spotkanie 10. kolejki PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów.

GKS Katowice czekał na zwycięstwo w PlusLidze do pierwszego dnia grudnia 2023 roku, kiedy to pokonał w hali OS Szopienice beniaminka PlusLigi Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:2. Katowiczanie zdołali wyjść z trudnej sytuacji w czwartym secie, kiedy przegrywali z rywalami 1:2 w setach i 6:11 w małych punktach, a bohaterem spotkania był kapitan siatkarskiej GieKSy Jakub Jarosz, ktory zdobył dla naszej ekipy 29 punktów, za co został nagrodzony statuetką MVP. Dobry występ w barwach naszego Klubu zaliczył także nowy rozgrywający, Włoch Davide Saitta, który wkomponował się do kadry GKS-u po zaledwie dwóch treningach. - Widać było nerwowość w naszych poczynaniach, zwłaszcza w obronie, było to trudne spotkanie pod względem mentalnym, jako że musieliśmy się odbudować i dokonanie nie było proste. Mam nadzieję, że odwrócenie losów czwartego seta będzie przełomowe dla naszej grupy i udowodni, że w trudnych momentach jesteśmy w stanie zagrać dobrze - mówił po zwycięskim spotkaniu trener Grzegorz Słaby w rozmowie z GIEKSA TV. - Jesteśmy zespołem, w którym nikt indywidualnie nie jest w stanie wygrać seta. Są zespoły, w których widać mocne jednostki, my nie jesteśmy jednym z nich i musimy stanowić na boisku mocny kolektyw. Najważniejsze, że mamy punkty i przełamanie przed własną publicznością, dla której chcieliśmy wygrać i podziękować jej za okazywane wsparcie - tak z kolei mówił o niedawnym meczu Jakub Jarosz. GKS Katowice nie miał wiele czasu na solidny trening przed kolejnym meczem, ponieważ już w poniedziałek 4 grudnia nasz zespół udał się w podróż do Rzeszowa, by dzień później zmierzyć się z Asseco Resovią Rzeszów. Rzeszowski klub ma spore nadzieje związane z obecnym sezonem, licząc na poprawę zeszłorocznego osiągnięcia w lidze, czyli sięgnięcia po brązowy medal mistrzostw Polski, a także z udziałem w Lidze Mistrzów. Po dziewięciu meczach obecnej ligowej kampanii drużyna Asseco Resovii plasuje się na trzecim miejscu z dorobkiem 19 punktów (bilans 7-2) i stratą ośmiu punktów do liderującego Jastrzębskiego Węgla. Podkarpacka ekipa przegrała bezpośrednie starcia z innymi kandydatami do ligowego podium, czyli Projektem Warszawa i Jastrzębskim Węglem, z tym że musiała ona czekać jakiś czas na powrót do gry swojego wyrazistego lidera na prawym skrzydle, Francuza Stephena Boyera.

Nasi najbliższi rywale na każdej pozycji mają zawodnika najwyższej klasy, nie tylko ligowej, ale i międzynarodowej. O sile środka siatki stanowi duet Jakub Kochanowski - Karol Kłos, na przyjęciu pewne zdobycze punktowe zapewniają Amerykanin ToreyDeFalco i Słoweniec Klemen Cebulj, o sile pozycji libero stanowi etatowy reprezentant Polski Paweł Zatorski, a na rozegraniu niezmiennie dobre występy notuje Fabian Drzyzga. Ostatnie trzy konfrontacje GieKSy z Asseco Resovią na Podpromiu kończyły się naszymi porażkami bez zdobyczy punktowych, natomiast w historii spotkań obu klubów katowicka drużyna była w stanie efektownie wygrywać w Rzeszowie, jak choćby w styczniu 2020 roku, kiedy GKS Katowice pod wodzą trenera Dariusza Daszkiewicza pokonał Asseco Resovię 3:1. Dodajmy, że w składzie GieKSy znajdziemy aż czterech siatkarzy z przeszłością w Asseco Resovii: Bartosza Mariańskiego, Bartłomieja Krulickiego, Jakuba Jarosza i Jonasa Kvalena, który niedawno przeniósł się ze stolicy Podkarpacia do Katowic.

Początek wtorkowego meczu o godzinie 18:20. Relację LIVE jak zawsze będzie można śledzić na naszej stronie internetowej, a także na profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i X. Spotkanie będzie transmitować stacja Polsat Sport Extra. Serdecznie zapraszamy do kibicowania siatkarskiej GieKSie!

W sprzedaży są już bilety na domowy mecz 11. kolejki PlusLigi GKS Katowice - PGE GiEK Skra Bełchatów, który zostanie rozegrany w sobotę 9 grudnia o godzinie 17:30 w hali OS Szopienice, a także na ostatni domowy mecz naszych zawodników w 2023 roku, w którym rywalem będzie drużyna Enei Czarnych Radom. Zapraszamy na kibicowania siatkarskiej GieKSie!

Bilety można zakupić na stronie bilety.gkskatowice.eu. Stacjonarnie wejściówki dostępne są w Oficjalnym Sklepie GKS-u Katowice, a także w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 13.00 W dniu meczu wejściówki dostępne są w kasie hali.

Tagi:
PlusLiga
Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga