Akcja "Zagraj w Spodku" zakończona

28.03.2017 16:29

Przed Siatkarskimi Derbami Śląska został rozegrany turniej finałowy akcji "Zagraj w Spodku". W całej imprezie wzięło udział prawie 700 dzieci!

"Zagraj w Spodku" to akcja zorganizowana przez GKS Katowice przy współpracy Urzędu Miasta Katowice i Polskiego Związku Piłki Siatkowej w ramach promocji Miasta Katowice jako Gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Eurovolley Poland 2017. Projekt ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół podstawowych, którzy pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników mieli możliwość uczestnictwa w darmowych treningach piłki siatkowej w sześciu lokalizacjach.

Akcja osiągnęła pełny sukces, bowiem w otwartych treningach uczestniczyło prawie 700 dzieci. We wtorek, 28 marca miał miejsce wielki finał imprezy, który został rozegrany w Spodku i poprzedzał Siatkarskie Derby Śląska, a więc mecz GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel. W turnieju wzięli udział przedstawiciele wszystkich sześciu lokalizacji.

Rywalizacja była niezwykle wyrównana już w fazie grupowej. W finale spotkali się zwycięzcy grup A i B, a więc drużyny z SP 11 i SP 27. Po zaciętym pojedynku z triumfu w całej akcji cieszyli się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 27.

Żaden uczestnik nie wyszedł ze Spodka z pustymi rękami. Na zawodników czekały medale, puchary oraz komplet siatkarskich gadżetów.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga