sobota, 19 października 2024 20:30, OS Szopienice

Bogdanka LUK Lublin

Bogdanka LUK Lublin Bogdanka LUK

GKS Katowice: Kisiliuk, Gomułka, Usowicz, Tuaniga, Krulicki, Bouguerra, Mariański (libero) oraz Berger, Gibek, Domagała, Ogórek (libero). Trener: Grzegorz Słaby

Bogdanka LUK Lublin: McCarthy, Leon, Komenda, Sasak, Grozdanow, Tuinstra, Hoss (libero) oraz Malinowski, Czyrek, Nowakowski, Sawicki. Trener: Massimo Botti

W domowym meczu 7. kolejki PlusLigi GKS Katowice podejmował niepokonaną w tym sezonie Bogdankę LUK Lublin ze słynnym Wilfredo Leonem w składzie. Katowiczanie, którzy nieraz pokazywali, że nie boją się wyżej notowanych przeciwników, niezmiennie walczyli o cenne ligowe punkty. Na parkiet wyszła ta sama szóstka GieKSy, co w meczu w Rzeszowie.

GKS zaczął spotkanie dynamicznie i pełen dobrej energii (4:2), choć nie miał celności w polu zagrywki. Po dobrym bloku na Tuinstrze wygrywaliśmy 7:5 i prezentowaliśmy się skutecznie w ofensywie, ale sytuację odmieniła na naszą niekorzyść seria serwisowa środkowego rywali McCarthy'ego (8:11). Potem swoje punkty atakiem na lewej stronie dołożył WIlfredo Leon i nadal odrabialiśmy stratę 3 punktów. Wróciliśmy na dobre tory dzięki pracy w bloku Usowicza i skutecznym uderzeniom w kontrze naszych przyjmujących, ale prowadził rywal (15:18), który bezlitośnie korzystał z każdego naszego słabszego przyjęcia.

Niestety swoje trzy grosze po raz kolejny dołożył Amerykanin McCarthy swoją zagrywką, ale i my wyraźnie utrudniliśmy życie raz po raz blokowanemu Sasakowi, dlatego nadal byliśmy w grze, szczególnie po asie Gomułki na remis po 22. Ostatecznie as Leona i atak Grozdanowa ze środka sprawiły, że GKS mimo dużej determinacji przegrał seta do 23. Druga partia zaczęła się od szybkiego prowadzenia ekipy z Lublina 4:1, po którym zaczęliśmy doganiać rywala punktowo i zmuszać go do popełniania błędów (6:6), a także zmiany na ataku w Bogdance LUK-u. Punkty gwarantował nam w tym fragmencie spotkania Jewhenij Kisiliuk, dobrze pracujący z blokiem przeciwnika.

Naszą pogoń punktową zahamował as Wilfredo Leona na 13:10 dla gości. Po naszej stronie doszło do zmian na przyjęciu i ataku, natomiast przeciwnik notował w połowie seta dobre obrony, które pomagały mu w wygrywaniu kontr, a do tego zmuszał nas do przyjmowania na drugą stronę siatki (13:18). Szybko zripostowaliśmy punkty lublinian asem Kisiliuka i blokiem Krulickiego, pokazując, że nie damy się złamać (18:20). Pozostało nam zadanie przełamania dwupunktowej przewagi rywala, ale nie udało się to przez przegrany challenge i atak Malinowskiego, który przełamał naszą obronę (20:25).

Po zmianie stron w nasze szeregi wkradł się chaos i zbyt często popełnialiśmy błędy w ataku, potrzebowaliśmy czasu, by poprawić się w tym elemencie (3:4). Lublinianie utrzymywali prowadzenie przez serwis o wielkiej mocy rażenia, który sprawiał nam nieraz kłopoty, a my odpowiadaliśmy obijaniem bloku faworytów i jak najdłużej utrzymywaliśmy piłkę w grze. Po dwóch asach serwisowych z rzędu Tunistry przegrywaliśmy 7:11, a do tego doszły kolejne skuteczne ataki Malinowskiego. Z czasem zarysowała się spora przewaga graczy trenera Bottiego, którzy zmuszali nas coraz częściej do błędów w przyjęciu i wygrywali większość dłuższych wymian (12:19). Set i cały mecz zakończył się wysoką wygraną przyjezdnych 25:16 po ataku Malinowskiego.

15:23

To był blok-aut Domagały, zmiana decyzji.

14:23

Nieudany serwis GieKSy.

14:22

Teraz to my korzystamy z piłki przechodzącej!