piątek, 11 października 2024 17:30, Rzeszów

( 28:30, 25:23, 25:21. 25:23 )

GKS Katowice GKS

Asseco Resovia Rzeszów: Vasina, Boyer, Kłos, Woch, Bednorz, Ropret, Zatorski (libero) oraz Potera, Cebulj, Sapiński, Niemiec. Trener: Tuomas Sammelvuo

GKS Katowice: Kisiliuk, Bouguerra, Gomułka, Krulicki, Usowicz, Tuaniga, Mariański (libero) oraz Gibek, Domagała, Berger, Ogórek (libero). Trener: Grzegorz Słaby

W wyjazdowym mecze 6. kolejki PlusLigi GKS Katowice mierzył się w Asseco Resovią Rzeszów i liczył na powtórzenie dobrej postawy ze zwycięskiego spotkania z Barkomem Każanami Lwów. W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło Łukasza Kozuba, Adriana Staszewskiego i Jakuba Buckiego. Po drugiej stronie siatki oglądaliśmy byłych graczy naszego Klubu, Dawida Wocha i Lukasa Vasinę. Z kolei po stronie GieKSy na boisko wyszła ta sama szóstka co w zwycięskim meczu z Barkomem.

Zaczęliśmy spotkanie od dwóch zablokowanych ataków, ale szybko zripostowaliśmy rywala w podobny sposób i dołożyliśmy asa od Bartosza Gomułki (4:4). Kolejne akcje seta pokazały, że GKS jest tego dnia bardzo czujny w bloku i będzie korzystał z każdego potknięcia rywala po słabszym przyjęciu. Walka punkt za punkt trwała w najlepsze (12:12) i gdyby nie postawa Bednorza w ataku, Resovia mogłaby mieć spore kłopoty. Po autowym uderzeniu przegrywaliśmy 13:15 i o czas poprosił trener Grzegorz Słaby.

Przerwa podziałała, GKS odzyskał prowadzenie, sprawiając problemy Resovii serwisem i inicjatywę w partii. Humory popsuł nam Vasina, który swoimi celnymi zagraniami doprowadził do wyniku 19:19, ale chwilę potem Krzysztof Gibek zagrał asa serwisowego i zrobiło się intrygująco. Wyrównaną końcówkę seta przerwał uraz libero Zatorskiego, który musiał opuścić boisko. Ostatecznie wielka praca w obronie i kapitalny blok Domagały na Vasinie dały nam granie na przewagi, gdzie nie brakowało nerwów i wideoweryfikacji. Była chwila niepewności, czy Krulicki nie popełnił błędu przełożenia w najlepszej wymianie seta, ale okazało się, że nie i wygraliśmy 30:28!

Nieco lepiej w kolejnego seta weszli gospodarze po naszych błędach. Mimo naszej lepszej gry w późniejszych wymianach Resovia wyszła na prowadzenie 8:4 po bloku Stephena Boyera i wydawała się pewniejsza niż wcześniej w każdym elemencie gry. Mocne bloku GKS-u zwiastowały chęć przełamania wyniku, który był pilnowany na korzyść Resovii przez Bednorza i jego kolegów z ekipy. Czasem brakowało też szczęścia, jak przy piłce po obronie Zatorskiego, która wpadła nam z ekwilibrystyczny sposób w boisko (13:8).

Nie poddawaliśmy się i walczyliśmy o powrót na zwycięski szlak po punktach Krulickiego. Blok Usowicza i techniczny atak Kisiliuka dały nam prowadzenie 16:15 i zabawa zaczęła się na nowo! GKS nabrał wiatru w żagle i deprymował rywala obronami (18:20), natomiast po asie Boyer znowu oglądaliśmy równe granie punkt za punkt. Nasza sytuacja stała się trudna po bloku na Kisiliuku i punkcie Kłosa, a także przegranym challenge'u przy serwisie Bouguerry. Remis w meczu stał się faktem po ataku Wocha na 25:23 dla Resovii.

Wiadomo było, że od początku trzeciej partii będzie walka na całego obu ekip. Po asie Bouguerry i bloku na Boyer prowadziliśmy 6:4, ale potem francuski atakujący wziął odwet i na powrót oglądaliśmy wynik remisowy aż pomyłki Wocha w ataku i bloku Łukasza Usowicza, po którym wygrywaliśmy zasłużenie 11:8. Musieliśmy się mieć na baczności, bo Resovia była podrażniona takim stanem rzeczy i polowała na nas wyjątkowo blokiem i serwisem (13:14), co dało jej granie punkt za punkt.

Do samego końca ważyły się losy bardzo wyrównanej partii, gdzie oba zespoły notowały wysoki procent skuteczności w ataku. Straciliśmy prowadzenie po dwóch punktach Bednorza i kontrze Vasiny (21:19). GieKSa nie była w stanie skończyć ataku po przyjęciu, a czeski przyjmujący Resovii obijał nasz blok. Tym samym Resovia wygrała 25:21, a nam została walka o tie-breaka. W podstawowym składzie w miejsce Kisiliuka pojawił się Berger.

Podobnie jak wcześniejszy set, ta partia stała pod znakiem długich wymian i szybkich reakcji w kontrataku, a także błędów obu ekip w polu serwisowym (6:6). Zarówno GKS, jak i Resovia mocno ryzykowały, licząc na serię punktową, a efektem tego był stan okołoremisowy i duża niepewność, jak potoczy się najważniejsza część seta. O dwa oczka przed nami po kontrze Vasiny i akcji Sapińskiego była Resovia (13:15), która prezentowała się w tym momencie meczu nieco lepiej w obronie.

Rzeszowianie powiększyli przewagę do trzech punktów i nasza sytuacja stała się wyraźnie trudniejsza, ale poprawił ją as i atak Bouguerry z drugiej piłki na remis po 19! W najbardziej nerwowej części meczu rywale dwa razy zatrzymali Bergera, piłkę meczową dał Resovii Bednorz, który zakończył spotkanie na 25:23

20:20

To będzie najbardziej nerwowy fragment meczu, a już oglądaliśmy dziś sporo takich sytuacji.

20:19

Vasina po bloku. Zabawa zaczęła się na nowo.