Lubin
Sparing

Aluron CMC Warta Zawiercie

0-3
(20:25, 20:25, 21:25)

GKS Katowice

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Butryn, Łaba, Wilczyński, Kalembka, Zniszczoł, Perry (libero) oraz Cooper, Gąsior.

GKS Katowice: Kozub, Jarosz, Mielczarek, Adamczyk, Krulicki, Waliński, Mariański (libero) oraz Fenoszyn, Domagała, Adamczyk, Wóz, Ogórek (libero).

W ramach pierwszego półfinału Turnieju Piłki Siatkowej w Lubinie GKS Katowice mierzył się z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, w której wyjściowej szóstce oglądaliśmy byłych siatkarzy GieKSy, Karola Butryna, Tomasza Kalembkę i Miłosza Zniszczoła. We wszystkich trzech setach piątkowego starcia katowiczanie byli drużyną lepszą i dokładniejszą w każdym elemencie gry, co przełożyło się na pewne zwycięstwo w trzech setach. Nasza przewaga w statystykach skuteczności ataku, bloku i zagrywki nie podlegała dyskusji przez cały czas trwania meczu. Najlepiej punktującym zawodnikiem GieKSy w tym sparingu był Marcin Waliński, autor 12 punktów i 3 asów serwisowych, zaraz po nim najwięcej punktów dla GKS-u - po 9 - zdobyło Jakub Jarosz i Wiktor Mielczarek. W zespole rywali 15 punktów zanotował Karol Butryn, a Patryk Łaba 10. 

W finale Turnieju Piłki Siatkowej GKS Katowice zmierzy się ze zwycięzcą półfinału Cuprum Lubin - Exact Systems Hemarpol Częstochowa, a spotkanie odbędzie się w sobotę 30 września o godzinie 15:00.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga