3-1
(25:20, 27:25, 23:25, 25:23)

Projekt Warszawa: Kowalczyk, Firlej, Tille, Wrona, Szalpuk, Weber, Wojtaszek (libero) oraz Getka, Stępień, Grobelny, Gruszczyński, Borkowski, Król.

GKS Katowice: Kozub, Domagała, Krulicki, Adamczyk, Waliński, Szymański, Mariański (libero) oraz Mielczarek, Fenoszyn, Jarosz, Ogórek, Wóz, Usowicz.

W pierwszym sparingu z Projektem Warszawa rozgrywanym w mieście Błonie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając w czterech setach. GKS Katowice postawił się utytułowanemu zespołowi ze stolicy kraju, pokazując determinację m.in. w drugiej partii, w której mimo pięciopunktowej przewagi przeciwnika losy seta rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi (25:27). Katowiczanie wygrali trzeciego seta do 23 i byli blisko do zwycięstwa w kolejnej partii, w której prowadzili 16:14 i 21:20, ostatecznie lepsi o dwa punkty okazali się zawodnicy pod wodzą trenera Piotra Grabana.

Warszawianie statystycznie byli lepsi od siatkarzy GieKSy w większości elementów siatkarskiego rzemiosła, z tym że GKS zanotował więcej asów serwisowych (5 do 2). Najlepiej po stronie naszej drużyny punktował Marcin Waliński, który zdobył 15 "oczek", po 11 punktów zanotowali atakujący naszego zespołu Damian Domagała i Jakub Jarosz. Po stronie Projektu rewelacyjnie spisał się niemiecki atakujący Linus Weber, który zakończył mecz z 19 punktami na koncie przy skuteczności wynoszącej aż 74 procent.

Drugi mecz sparingowy Projekt - GKS w Błoniu zostanie rozegrany w sobotę 23 września około godziny 11:40.