Katowice
Sparing

GKS Katowice

4-0
(25:18, 25:21, 25:17, 25:23)

Asseco Resovia Rzeszów

GKS Katowice: Fenoszyn, Jarosz, Krulicki, Usowicz, Szymański, Waliński, Mariański (libero) oraz Domagała, Mielczarek, Adamczyk, Ogórek (libero), Wóz.

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Bucki, Staszewski, Mordyl, Zych, Rejno, Potera (libero) oraz Kędzierski, Bieniek, Wróbel, Lesko.

W drugim sparingu w hali OS Szopienice przed sezonem 2023/2024 mierzyliśmy się z Asseco Resovią Rzeszów. W tym meczu z powodu choroby zabrakło w wyjściowym składzie Łukasza Kozuba, którego zastąpił Piotr Fenoszyn. Z kolei nasi rywali nie mogli skorzystać z usług graczy, którzy występowali w mistrzostwach Europy.

Start meczu był wyrównany, obie ekipy radziły sobie w akcjach po obronie, czego efektem był remis 9:9. Od tego momentu GKS zaczął budować pierwszą wyraźniejszą przewagę, po asie Usowicza i bloku na Buckim katowiczanie prowadzili czterema punktami. Do tego swoje na zagrywce dołożył Jakub Jarosz i trener Giampaolo Medei musiał wzywać swój zespół na przerwę przy stanie 17:10 dla GieKSy. Rzeszowianie postarali się o odrobienie kilku punktów straty, ale GKS pewnie wygrał pierwszego seta dzięki dobrej realizacji gry blok-obrona, a ostatni punkt w tym secie (25:18) zdobył Bartłomiej Krulicki prostym przebiciem piłki nad taśmą.

W drugim secie w szóstce GieKSy miejsce Jakuba Jarosza zajął Damian Domagała. Z początku goście objęli dwupunktową przewagę po naszych autowych atakach (3:5), ale została ona szybko zniwelowana po szybkich i skutecznych ripostach z naszej strony. Zespół trenera Słabego wypracował sobie przewagę punktowymi blokami, ale Resovia po punktach Jakuba Buckiego nie zamierzała oddawać pola. Po błędzie rywali przy siatce i asie Domagały GKS prowadził 16:11, jednak po chwili podkarpacka drużyna zaczęła korzystać z naszych potknięć, co zmusiło trenera Słabego do skorzystania z przerwy. Przy serwisie Buckiego Resovia była w stanie wyjść na prowadzenie 17:16 i tym samym zmusiła GKS do wrzucenia wyższego biegu. Z czasem rywal zaczął popełniać błędy w ataku, co katowiczanie perfekcyjnie wykorzystali, wygrywając drugą partię do 21.

Nasza drużyna zaczęła dobrze także trzecią partię, po asie Mielczarka prowadziliśmy 6:3, do tego dobrze wyglądała współpraca rozgrywającego z przyjmującymi, co pozwalało nam utrzymywać prowadzenie. W połowie partii GieKSa prowadziła zasłużenie 16:11, korzystając z problemów rywala po naszej dobrze wprowadzonej do gry piłce. Po bloku Domagały na 20:13 dla naszego zespołu mogliśmy czuć się pewnie przed decydująca częścią seta, wygranego ostatecznie przez GKS 25:17. Oba zespoły rozegrały jeszcze jednego seta: wydawało się, że GKS szybko osiągnie wysoką przewagę, jednak jednak nasze problemy w przyjęciu sprawiły, że rzeszowianie wyszli na remis 5:5 i walka toczyła się już punkt za punkt ze wskazaniem na Asseco Resovię, w której składzie wykazywali się zwłaszcza młodzi siatkarze AKS-u Resovia. Przeciwnicy prowadzili po udanym obiciu naszego bloku 13:10, ale seria dobrych zagrań po własnym przyjęciu sprawiła, że remisowaliśmy po 15. Dwa bloki Resovii sprawiły, że to goście prowadzili czterema "oczkami", a dzięki wytrwałości w obronie zdołaliśmy znowu wyrównać rezultat. Najbardziej zacięta partia tego meczu zakończyła się wynikiem 25:22 dla GKS-u Katowice po ataku Mielczarka.

Kolejne dwa sparingi rozegramy na wyjeździe. GKS Katowice zagra 22 i 23 września br. z Projektem Warszawa dwa mecze w miejscowości Błonie.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga