0-2
(20:25, 20:25)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Łaba, Kozłowski, Kalembka, Gąsior oraz Gregorowicz, Zniszczoł, Szalacha, Łaba.

GKS Katowice: Mielczarek, Usowicz, Waliński, Mariański oraz Ogórek, Domagała.

Wynik meczu z Aluron CMC Wartą Zawiercie decydował o tym, który zespół awansuje do ćwierćfinału plażowego PreZere Grand Prix. GieKSa zaczęła od falstartu i przegrywania 1:5, ale zespół prowadzony przez Emila Siewiorka szybko złapał pożądany rytm grania i wyszedł na prowadzenie 8:6. Zawiercianie ambitnie doprowadzili do remisu po 16 i po 20, ale seria zagrywek Dawida Ogórka pod koniec seta zadecydowała o tym, że GKS wygrał pierwszego seta 25:2. Tak samo zakończyła się partia numer dwa, ale ten wynik nie był oczywisty, bo katowiczanie mimo dobrej postawy w obronie i poukładanej gry w kontrze skutkującej punktami pozwalali sobie na zabieranie przez rywala wypracowanej przewagi. Ostatecznie od stanu 16:14 dla GieKSy mecz toczył się już pod dyktando naszej ekipy, która w dobrym stylu zapewniła sobie udział w fazie grupowej.

Rywalem GKS-u Katowice w ćwierćfinale PreZero Grand Prix (niedziela 19 sierpnia, godz. 12:45) będzie Indykpol AZS Olsztyn.