1-2
(25:20, 18:25, 9:15)

VC Barkom Każany Lwów: Guaye, Pampuszko, Petrows, Mazenko.

GKS Katowice: Mielczarek, Mariański, Waliński, Domagała oraz Jarosz, Adamczyk, Szymański.

Siatkarska GieKSa pokonała po tie-breaku VC Barkom Każany Lwów w drugim dniu plażowego turnieju PLS PreZero Grand Prix. Lwowski zespół był w stanie wygrać pierwszego seta mimo prowadzenia GKS-u 8:2; dzięki postawie Moussy Guayego nasi rywale wyrównali wynik (11:11, 14:14), a w końcówce seta zdołali zdobyć serię punktów skutkująca naszą porażką 20:25. GKS odbudował się bardzo szybko i dzięki sprawnej organizacji gry po obronie był w stanie w przekonujacym stylu wygrać drugą partię 25:18, a ozdobą tego seta były asy Marcina Walińskiego oraz punktowe zagrania Bartosza Mariańskiego. GieKSa potwierdziła swoją sportową jakość, wygrywając z tie-breaku 15:9 w dobrym stylu.

W ostatnim meczu fazy grupowej GKS zagra z Aluronem CMC Wartą Zawiercie (sobota 19 sierpnia, godz. 12:45).