(25:22, 25:23, 25:22)

KGHM Cuprum Lubin

GKS Katowice: Waliński, Jarosz, Krulicki, Vasina, Usowicz, Saitta, Mariański (libero) oraz Domagała.

KGHM Cuprum Lubin: Pietraszko, Kwasowski, Hanes, Gelinski, Lipiński, Berger, Masłowski (libero), Granieczny (libero) oraz Lorenc, Ferens, Strulak.

W meczu 14. kolejki PlusLigi GKS Katowice podejmował w hali OS Szopienice KGHM Cuprum Lubin. Była to dla GieKSy szansa na podtrzymanie krótkiej zwycięskiej serii zapoczątkowanej pokonaniem Enei Czarnych Radom 3:0 i poprawienie swojej pozycji w ligowej tabeli.

Mecz zaczął się wyrównanie, po autowym ataku Lipińskiego remisowaliśmy 3:3, następnie 6:6 i nie zapowiadało się na przełamanie z jednej czy drugiej strony. Na zagrywce Krulickiego wypracowaliśmy trzy cenne punkty przewagi i byliśmy w stanie skutecznie blokować gości, a pewnym punktem na lewym skrzydle GieKSy był Marcin Waliński. Lubinianie odrobili część strat najpierw po bloku na Lukasu Vasinie, a potem po asie Lipińskiego, ale GieKSa była w stanie skutecznie odpowiadać w kontrataku po obronie (13:10, 16:13)i utrzymywać dobre procenty skuteczności ataku. Gracze z Lubina utrzymywali kontakt punktowy dzięki skutecznym próbom Bergera z drugiej linii, dlatego musieliśmy bacznie pilnować naszej przewagi do końca rywalizacji w secie (20:19).

GKS wygrał ważną akcję na 23:21 mimo trudności w przyjęciu i był o krok od wygranej w secie, którą przypieczętował po wygranej wideoweryfikacji i autowym ataku Jake'a Hanesa 25:22. Pozostało nam kontynuować pewny atak po pozytywnym przyjęciu w kolejnych setach. Zaczęliśmy drugiego seta od wyniku 7:4 po zagraniach Łukasza Usowicza, który nie tylko dobrze posyłał piłkę z zagrywki, ale także blokował i umiał sytuacyjnie wystawić. Trener Paweł Rusek ratował sytuację wprowadzeniem na boisko Ferensa, ale GKS utrzymywał prowadzenie w dobrym stylu, korzystając z autowych serwisów przeciwników. Davide Saitta mógł liczyć na skuteczność Walińskiego, który zapewniał nam spokój w przyjęciu i obijanie bloku rywali (15:13), jednak gracze z Lubina cały czas stawiali nam opór i nie pozwalali na pełen komfort gry.

Katowiczanie wchodzili w decydujące piłki seta z rewelacyjną skutecznością akcji po odbiorze zagrywki i liczyliśmy na utrzymanie tego trendu (19:18), chociaż z dobrej strony po drugiej stronie siatki pokazywali się Hanes i Pietraszko. Po bloku na Jaroszu atakującym z lewej strony siatki na tablicy pojawił się remis po 21. Walka o decydujący punkt była zacięta, a o sukcesie GieKSy zadecydowała udana kontra zakończone przez Vasinę i as Jakuba Jarosza (25:23)! Wygrana końcówka tak ważnego seta pozwoliła nam myśleć o dobrym scenariuszu także trzeciej partii. Tę część meczu zaczęliśmy od przegrywania 1:4 po dobrych obronach Graniecznego i odpowiedziach w ataku Hanesa, ale wtedy straty zmniejszył Jarosz, który dołożył kolejnego asa (4:5) i pomógł nam odrobieniu strat. Chociaż amerykańsko-austriacki duet Hanes-Berger sprawiał nam sporo problemów, byliśmy w stanie zmniejszać prowadzenie Cuprum i nie pozwalać mu na szalenie na parkiecie.

Po bloku na Ferensie i ataku Vasiny po piłce przechodzącej wygrywaliśmy 11:9 i zmusiliśmy trenera Ruska do reakcji w postaci przerwy, a potem widowiskowy punkt blokiem dołożył Krulicki. Mieliśmy nieco większy komfort gry przy dobrym odbiorze zagrywki, a Saitta momentami bawił się podczas wybierania opcji w ataku (16:14). Lubinianie starali się, ale sami sobie utrudnili życie autowymi akcjami Ferensa i Hanesa, co pozwoliło nam utrzymać prowadzenie, które urosło do czterech punktów po bloku Jarosza na Ferensie. Końcówka seta potwierdziła dobitnie, że GKS był w tym meczu lepszym zespołem w każdym elemencie i w pełni zasłużył na 3 punkty, które stały się faktem po błędzie odbicia u Pietraszki!

MVP: Marcin Waliński (GKS)

W sprzedaży są już bilety na mecz GKS-u Katowice z Projektem Warszawa, który odbędzie się w piątek 19 stycznia o godzinie 20:30. Bilety można zakupić na stronie bilety.gkskatowice.eu. Stacjonarnie wejściówki dostępne są w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 13.00, a także w Oficjalnym Sklepie GKS-u Katowice. W dniu meczu wejściówki dostępne są w kasie hali.

• 25:22

Błąd odbicia Pietraszki, koniec, trzy punkty!

• 24:22

Nie bronimy mimo starań Vasiny i Mariańskiego akcji Cuprum z prawej strony.

• 24:21

Jakub Jarosz i MECZOWA!

• 23:21

Nie wygrywamy kolejnej akcji po obronie, blokowany była Vasina.

• 23:20

Ferens po bloku, piłka wpada w pole.

• 23:19

Broni Jarosz, blokuje Krulicki!

• 22:19

Wciskamy piłkę w boisko rywala, jeszcze trzy!

• 21:19

Nie zakończyła się pomyślnie wystawa Walińskiego do Vasiny, blokują goście.

• 21:18

Walczą goście, Hanes po bloku.

• 21:17

Pojedynczy blok Jarosza na Ferensie!!

• 20:17

Vasina jak maszyna! Nie do zatrzymania na lewej flance.

• 19:17

Skutecznie Pietraszko ze środka mimo asysty Mariańskiego.

• 19:16

Waliński zaskoczył zagrywką, Hanes wyrzuca rozpaczliwie piłkę w aut!

• 18:16

Decyzja utrzymana w mocy!

• 18:16

Ferens wyrzuca piłkę w aut, ale będziemy sprawdzać tę akcję.

• 17:16

Nasz rozgrywający przeszkodził w przyjęciu i tracimy punkt. Czas dla GieKSy.

• 17:14

Goście zagrywają w siatkę. Trzymamy trzy punkty przewagi.

• 16:13

Zupełnie pogubili się goście w akcji po ataku Bergera, stanęli jak wryci.

• 15:13

Jake Hanes mocno bije po skosie.

• 15:12

Saitta z drugiej piłki! Trafił Graniecznego w twarz, za co go potem przeprosił.

• 14:12

A już się wydawało, że piłka po bloku Saitty wróci w pole...

• 14:11

Zabawa GieKSy po dobrym przyjęciu. Krulicki znowu w ataku.

• 13:10

Ależ zaczaił się Krulicki na Hanesa blokiem!

• 12:10

Cwany atak Jarosza po bloku i siatce mimo wymagającej pozycji.

• 11:9

Blokowany Ferens!

• 10:9

Mamy piłkę po przyjęciu na drugą stronę i jej nie marnujemy. Vasina w natarciu.

• 8:8

Usowicz kończy z przechodzącej piłki!

• 7:8

I tego potrzebowaliśmy, pewnego bloku na lewej stronie!

• 6:8

Hanes sprawił nam kłopoty zagrywką, chociaż Saitta skutecznie ratował po drugiej stronie siatki, punkt padał łupem gości.

• 6:6

Jarosz atakuje po rękach Hanesa.

• 5:6

Znowu sprawiamy Cuprum kłopoty w przyjęciu, ale Berger tym razem minął Saittę w bloku.

• 5:5

I to był skuteczny blok na Bergerze!

• 4:5

Gramy skutecznie środkiem siatki.

• 3:5

Było dobrze do momentu. Mocny blok na naszym kapitanie.

• 3:4

As naszego kapitana!

• 2:4

Vasina ratował się wystawą do tyłu, a tam czekał Jarosz, który zakończył długą wymianę!

• 1:4

Berger przechodzi przez nasz blok po dograniu daleko zza pola gry.

• 1:3

Pogubiliśmy się w obronie po ratunkowym zagraniu Hanesa.

• 1:1

Nie pieścił się z piłą Vasina, huknął mocno po rękach blokujących w aut.

• 0:1

Hanes po bloku Vasiny.

• 25:23

AS JAROSZA!

• 24:23

Szalenie ważna akcja wygrana po obronie przy siatce i kontrze Vasiny!!

• 23:23

Aj... Błąd odbicia u Saitty w kontrze.

• 23:22

Poprawka zagrania do Usowicza, który obraca atak po lewej stronie!

• 22:22

Nadal remis, Hanes przechodzi przez potrójny blok.

• 22:21

Mimo wyblokowanego ataku Vasiny radzimy sobie w kontrze.

• 21:21

Pierwsza przerwa dla trenera Słabego w tym spotkaniu.

• 21:21

Blok na Jaroszu atakującym z lewej strony i mamy remis.

• 21:20

Wściekłe uderzenie Hanesa po skosie.

• 21:19

Goście znowu bez szans po obiciu bloku przez Walińskiego.

• 20:19

Uaktywnił się Paweł Pietraszko.

• 20:18

Nie pomagają sobie zagrywką goście. Czas dla Cuprum.

• 19:17

GieKSa bezbłędna po dobrym przyjęciu. Vasina pewnie po bloku.

• 18:17

Kiwka może mało subtelna, ale skuteczna. Hanes z punktem po ataku w wolne pole.

• 18:16

Blok Cuprum bez szans po blok-aucie Jarosza.

• 17:15

Wyrównany set, także pod względem nieudanych serwisów.

• 16:14

Kolejny serwis gości w siatce.

• 15:14

Niewiele zabrakło do bloku Walińskiego na Hanesie, wcześniej pewnie obijał blok Jakub Jarosz.

• 14:13

Pewnie Ferens obok bloku Saitty.

• 14:12

Granieczny wybronił uderzenie Jarosza, ale Waliński już nie dał szans na sukces gościom.

• 13:12

Berger nie przestraszył się potrójnego bloku.

• 13:11

Waliński idealnie popracował z blokiem rywali i mamy kolejny punkt.

• 12:11

Amerykanin uderza teraz w siatkę.

• 11:11

Mamy remis po zagrywce Hanesa.

• 11:10

Szarpany set ze względu na błędy na zagrywce obu ekip.

• 10:9

Goście bronią się i wyprowadzają atak po bloku Bergera.

• 10:8

Usowicz zagrywa w siatkę.

• 9:7

Jake Hanes przymierzył po skosie mimo potrójnego bloku.

• 9:6

Lukas Vasina skutecznie z pipe'a!

• 8:5

Usowicz znów zapunktował, teraz w ataku.

• 7:4

Goście dotykają siatki, ale już wcześniej można było odgwizdać złe przyjęcie Bergera.

• 6:4

Najpierw blok Usowicza, potem świetna wystawa do tyłu do skutecznego Walińskiego.

• 4:4

Saitta oszukał Pietraszkę, gdy piłka zmierzała w taśmę.

• 3:4

Jest ryzyko na zagrywce, są i błędy. Vasina w sieć.

• 3:3

Hanes z zagrywki w aut.

• 2:2

Przypilnowaliśmy, żeby piłka po ataku Krulickiego i obronie wyszła na aut.

• 1:2

Wybroniliśmy się cudem przy uderzeniu środkowego Cuprum, ale potem już musieliśmy uznać wyższość gości w tej akcji.