Trefl Gdańsk

GKS Katowice: Kozub, Jarosz, Krulicki, Usowicz, Szymański, Waliński, Mariański (libero) oraz Vasina, Domagała, Mielczarek, Adamczyk, Ogórek (libero).

Trefl Gdańsk: Niemiec, Orczyk, Sasak, Droszyński, Urbanowicz, Sawicki, Koykka (libero) oraz Zaleszczyk, Martinez Franchi.

GKS Katowice rozpoczynał nowy sezon PlusLigi domowym starciem z Treflem Gdańsk, w którego składzie zabrakło kontuzjowanego Lukasa Kampy. Przed spotkaniem uhonorowano kapitana siatkarskiej GieKSy Jakuba Jarosza za rozegranie 100 spotkań w PlusLidze w barwach naszego Klubu.

Pierwsze akcje meczu należały do rywali (2:4), którzy skuteczniej kończyli akcje po obronie, a po asie Mikołaja Sawickiego na wynik 8:4 dla Gdańskich Lwów o czas poprosił trener Grzegorz Słaby, bo nie wszystko w naszej grze działało jak należy. GieKSa zdołała wyrównać wynik po trzech z rzędu punktach Jakuba Szymańskiego i świetnych obronach naszych zawodników, które przedłużały akcje na naszą korzyść, a po bloku Krulickiego prowadziliśmy 11:10. Walka w dalszej części seta byłą wyrównana, obie ekipy prezentowały swobodną grę w ataku po własnych przyjęciu. Po efektownym bloku Kozuba wygrywaliśmy 17:15 i inicjatywa w tym secie była po naszej stronie, jednak szybkie dwa punkty Orczyka znowu wyrównały stan gry. Ważny punkt po obronie akcji Sasaka zdobyłą Szymański (21:18), co zmusiło trenera Juricica do interwencji. Dała ona skutek w postaci doprowadzenia przez Trefl do remisu po bloku na Jaroszu i mocnym uderzeniu Sasaka. W ostatnich, nerwowych piłkach partii goście uzyskali piłkę setową po ataku Niemca z piłki przechodzącej, a set zakończył się po udanym bloku graczy Trefla na 25:22.

Początek drugiej partii był remisowy, a o punkty dla GieKSy dbał fruwający nad boiskiem Jakub Szymański. Z czasem zarysowała się przewaga Trefla w skuteczności na prawym skrzydle, co oznaczało, ze przy wyniku 9:6 dla rywala na bosku pojawił się Damian Domagała. Katowiczanie szukali okazji odrobienia trzypunktowego prowadzenia przyjezdnych, którzy dobrze ustawiali się w obronie i korzystali z szans, jakie nadarzały się, gdy piłka trafiła na ich stronę. Trener Grzegorz Słaby musiał reagować drugą przerwą na żądanie po bloku na Marcinie Walińskim (9:14), ponieważ sytuacja GKS-u w tej partii stawała się coraz trudniejsza. Gdańska drużyna miała przewagę 5 "oczek" dzięki pewnemu punktowaniu ze skrzydeł, w czym udział mieli Sasak i Martinez Franchi. Po stronie GieKSy najpewniej prezentował się z kolei Damian Domagała, do którego dołączył korzystający z techniki w ataku Marcin Waliński. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla rywali po akcji niezawodnego atakującego Trefla Kewina Sasaka.

Pozostała nam walka o przedłużenie meczu, na którą w wyjściowej szóstce GieKSy wyszli Adamczyk i Domagała. Po bloku Szymańskiego prowadziliśmy w dobrym stylu 431, nie dając Treflowi za wiele do powiedzenia. Sytuacja szybko się odmieniła na naszą niekorzyść, wpadliśmy w ofensywny przestój i po autowym ataku przegrywaliśmy 4:5, a do tego Domagałę zatrzymał chwilę potem Piotr Orczyk i w ten sposób napędziła się seria straconych punktów, którą przerwał przerwą na żądanie trener Grzegorz Słaby. Przy wyniku 12:7 dla Trefla na boisku pojawił się w dłuższym wymiarze Lukas Vasina, który mocno wszedł w spotkanie pewnym atakiem obok bloku. GKS walczył, jednak brakowało atutów w ataku, z kolei nadmorski zespół poprzez swoich przyjmujących notował wysokie procenty w statystykach ofensywnych. Przewaga przyjezdnych urosła po asie Sasaka (11:17), a jego zespół w pewnym stylu szedł po swoje do końca seta, zatrzymując nasze główne postaci w ataku. Mecz zakończył się naszą porażką 0:3 po ataku Sasaka (18:25).

MVP: Kewin Sasak (Trefl)

W sprzedaży są już bilety na mecz GKS-u ze Ślepskiem Malow Suwałki, który odbędzie się w poniedziałek 30 października o godzinie 17:30. Bilety można zakupić na stronie bilety.gkskatowice.eu. Stacjonarnie wejściówki dostępne są w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 13.00, a także w Oficjalnym Sklepie GKS-u Katowice. W dniu meczu wejściówki dostępne są w kasie hali

• MVP: Kewin Sasak.

• 18:25

Koniec meczu po ataku Sasaka.

• 18:24

Asa notuje Szymański.

• 17:24

Domagała w cwany sposób mija blok bokiem.

• 16:24

Piłka meczowa po sprytnym ataku Sasaka po bloku Szymańskiego.