Kobylanka
Turniej o Puchar Złotego Kiwona, Sparing

OK Ribnica Kraljevo

1-3
(23:25, 25:22, 19:25, 19:25)

GKS Katowice

OK Ribnica Kraljevo: Stefanović, Bojović, Bicanin, Gajović, Todorović, Raznatović, Krsteski (libero)

GKS Katowice: Mielczarek, Kania, Domagała, Nowosielski, Rousseaux, Hain, Mariański (libero) oraz Szymański, Ogórek (libero)

W meczu o trzecie miejsce Turnieju o Puchar Złotego Kiwona GKS Katowice pokonał w czterech setach serbski OK Ribnicę Kraljevo, triumfatora Pucharu Serbii w 2021 roku. W meczu zagrali w zdecydowanej większości gracze, którzy nie wystapili w rozrgywanym dzień wcześniej spotkaniu z Cerrad Enea Czarnymi Radom. GKS, wywierający na serbskim zespole nieustanną presję na zagrywce, dali sobie wyrwać jednego seta po udanym początku spotkania, jednak dwie kolejne partie padły zasłużenie łupem naszych zawodników. Najlepiej po naszej stronie punktowali Damian Domagała (21 pkt) i Tomas Rousseaux (15 pkt), ponadto aż 6 punktowych bloków zanotował Jakub Lewandowski. Tym samym GKS zajął trzecie miejsce w turnieju rozgrywanym w Kobylance.

Planowy początek sezonu 2022/2023 PlusLigi zaplanowany jest na piątek 30 września na godzinę 17:30. Zagramy na wyjeździe z wicemistrzem Polski, Jastrzębskim Węglem.

Partner strategiczny
Partner Premium
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partner motoryzacyjny
Partnerzy