0-3
(18:25, 19:25, 21:25)

Mickiewicz Kluczbork: Zimoń, Szmajduch, Kupka, Prokopczuk, Schmidt, Pasiński, Jaskuła (libero) oraz Siemiątkowski, Popik, Mucha, Bułkowski, Czerwiński.

GKS Katowice: Quiroga, Ma'a, Kania, Hain, Rousseaux, Domagała, Mariański (libero), Ogórek (libero) oraz Drzazga.

W meczu 1/8 finału Tauron Pucharu Polski mierzyliśmy się w wyjazdowym spotkaniu z pierwszoligowym Mickiewiczem Kluczbork. Stawką spotkania był awans do ćwierćfinału rozgrywek i mecz ze zwycięzca spotkania Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin. W wyjściowym składzie GieKSy na ataku pojawił się Damian Domagała, podobnie jak w poprzednim pucharowym starciu w Strzelcach Opolskich. Do gry wrócił po urazie Jakub Szymański, który znalazł się w składzie meczowym w przeciwieństwie do Damiana Koguta, którego z gry wykluczył lekki uraz pleców.

GKS zaczął mecz od pewnych reakcji w obronie i realizowania swoich zadań (2:6), a aktywny w ataku i bloku był Tomas Rousseaux. Szybko osiągnęliśmy przewagę aż siedmiu oczek mimo skutecznych prób graczy Mickiewicza z drugiej linii; blok przeciwnika nie mógł znaleźć sposobu na naszych skrzydłowych, do tego swoje akcje kończył pewnie Marcin Kania (7:14). Gospodarze szukali zrywu po asie serwisowym Przemysława Kupki i zanotowali udaną podwójną zmianę, jednak to nie mogło odmienić losów partii, którą zakończyła odważna obrona Dawida Ogórka i precyzyjna kiwka Rousseaux za potrójny blok (18:25).

Przebieg meczu sprawił, że trener Mickiewicza zaordynował aż cztery zmiany w wyjściowej szóstce na drugiego seta. Dało to efekt w postaci prowadzenia 3:1, szybko zniwelowanego po pomyłkach miejscowych i asie serwisowym Damiana Domagały. Musieliśmy się mieć na baczności, bo gospodarze kąsali swoimi zagrywkami, a po szczęśliwym ataku Siemiątkowskiego na 9:6 konieczna była przerwa na żądanie trenera Słabego. Podziałała ona zwłaszcza na Rousseaux, po którego trzech punktach z rzędu remisowaliśmy po 11. Wróciliśmy do energetycznej i skutecznej gry, zwłaszcza w bloku na lewej flance (13:16), z tym że Mickiewicz zaczął odrabiać straty na zagrywce Schmidta. W końcówce seta ważne punkty po omyłkach rywali wykorzystał Quiroga (18:21), a do wyniku 2:0 w setach doprowadzili bez większych trudności Domagała i Rousseaux. Zadecydowała chłodna głowa i dokładność.

Trzeciego seta zaczęliśmy od serii pomyłek na zagrywce i w ataku po obu stronach siatki (4:4). Odskoczyliśmy na dwa punkty dopiero po zagrywkach Domagały i Quirogi, wcześniej zmagając się z dokładnością swoich zagrań po przyjęciu. Precyzja Micaha Ma'a mimo nie zawsze dokładnie dogrywanych piłek sprawiała, że byliśmy bliżej domknięcia spotkania (12:15), z tym że gracze Mickiewicza dbali o to, żebyśmy nie poczuli się zbyt pewnie na ich boisku. Sytuację uspokoiły as Quirogi i efektowny blok Haina na 20:16 dla GKS-u; ostatecznie mogliśmy zameldować wykonanie pucharowego zadania po pewnym ataku Damiana Domagały (21:25).

MVP: Damian Domagała (GKS)

Już w poniedziałek 24 stycznia o 17:30 gramy w hali OS Szopienice mecz 17. kolejki PlusLigi z LUK Lublin. W sprzedaży bilety na to wydarzenie!

• 21:25

Damian Domagała kończy mecz. Witamy się z ćwierćfinałem Pucharu Polski.

• 21:24

As Siemiątkowskiego.

• 20:24

Kania nie zablokował akcji ze środka Mickiewicza.

• 19:24

Technicznie Domagała i mamy szereg piłek meczowych!

• 19:23

Autowy serwis Ma'a.

• 18:23

Podajemy piłkę rywalowi za darmo, korzysta z tego Siemiątkowski.

• 17:22

Wyraźny aut Siemiątkowskiego.

• 17:21

Jeszcze jeden potrójny blok, Czerwiński bezradny!

• 17:20

Obite ręce Ma'a w bloku.

• 16:20

Efektowny blok Haina na Przemysławie Kupce!

• 16:19

Trzeci as Quirogi w tym secie!

• 16:18

Piotr Hain pewnie idzie po swoje korytarzem na środku siatki.

• 16:17

Skuteczny atak Pasińskiego z szóstej strefy.

• 15:16

Blok na Damianie Domagale. Musimy wrócić do lepszej gry.

• 13:16

Wzorowa akcja tercetu Mariański - Ma'a - Domagała.

• 13:15

Kupka obija podwójny blok GKS-u.

• 11:15

Intuicja Ma'a ratuje wymianę, kończy ją Domagała.

• 11:14

Micah Ma'a zagalopował się w biegu za bronioną piłką, obyło się bez ofiar.

• 10:14

Domagała radzi sobie z lotnym blokiem.

• 10:13

Jakub Czerwiński wprowadził się dobrze w mecz.

• 9:13

Według sędziego Zimoń nie uderzył w blok Kani, tylko w taśmę.

• 9:12

W pierwszej akcji Hain zablokowany, ale utrzymujemy piłkę w grze i Rousseaux powiększa prowadzenie.

• 8:11

As Gonzalo numer dwa! Czas dla Mickiewicza.

• 8:10

Zagrywka Quirogi czyni dziś cuda.

• 8:9

Tym razem bez wątpliwości po ataku Haina.

• 8:8

Przedziwna sytuacja. GKS bronił źle dogranej piłki, po ratunkowym przebiciu Haina piłka trafia w boisko, ale sędzia widział to inaczej.

• 6:8

Najpierw świetny serwis, potem atak na wysokiej piłce Domagały.

• 6:6

Czy piłka po obronie Kani trafiła w linię? Być może tak, ale punkt trafia do Mickiewicza.

• 5:6

Kania uderza po bloku... Na szczęście piłka trafia w aut.

• 5:5

Broniliśmy jak szaleni, ale Siemiątkowki korzysta z dogrania nad taśmę.

• 4:5

Domagała zbija dobrze, choć nie miał dogodnej pozycji.

• 4:4

Bronimy uderzenia Mickiewicza, ale Rousseaux nie przebija się przez blok.

• 3:4

Teraz Domagała pudłuje przy niewygodnej piłce.

• 2:4

Świetna interwencja Ogórka przedłuża akcję, którą kończy autowym atakiem Siemątkowski.

• 2:3

Rousseaux nie pozwala sobie na niedokładności.

• 2:2

Zagrywka Haina tańczyła na taśmie, ale nie trafiła w pole rywali.

• 1:2

Nieudane serwisy u obu ekip.

• 0:1

Od asa zaczyna Gonzalo Quiroga!

• 19:25

Skuteczna obrona, obija blok Rousseaux. Koniec seta.

• 19:24

Trochę bałaganu na parkiecie, ale mamy setową po blok-aucie Domagały.

• 19:23

Pasiński zagrywa w aut.

• 19:22

Skrót z zagrywki Domagały ląduje w siatce.

• 18:22

Sędzia przyznał punkt po ataku Rousseaux z drugiej linii mimo protestów gospodarzy.

• 18:21

Pomyłka rywali, Hain dogrywa do Quirogi i prowadzimy trzema punktami. Czas dla rywali.

• 18:20

Quiroga kończy piłkę przechodzącą.

• 18:19

Minimalnie autowy serwis Siemiątkowskiego.

• 18:18

Męczyliśmy się po słabszym przyjęciu, ostatecznie Quiroga bije w aut i mamy remis.

• 17:18

Konrad Mucha w kolejnej pewnej akcji.

• 16:18

Poprawka w ataku Argentyńczyka.

• 16:17

W aut uderza teraz Quiroga i nie mamy prawa czuć się bardzo pewnie.

• 15:17

Mariański przyjmuje na druga stronę i Mickiewicz z tego korzysta.

• 13:17

Sytuacyjny atak przynosi kolejny punkt.

• 13:16

Blok Damiana Domagały!

• 13:15

Potrójny blok GieKSy spokojnie wyczekał Artura Pasińskiego i jego uderzenie.

• 13:14

Bartosz Schmidt udanie ze środka.

• 12:14

Siemiątkowki napotkał blok Marcina Kani!

• 12:12

To była najdluższa i najbardziej szalona akcja seta, na szczęście najwięcej chłodnej głowy zachował Rousseaux.

• 12:11

Pewne uderzenie Bułkowskiego z lewej strony obok bloku Domagały.

• 11:11

Rousseaux! Ależ blok!

• 11:10

Wyprowadzamy piłkę po wybloku i Rousseaux zmniejsza straty!

• 11:9

Wściekły atak Rousseaux po bloku, wróciła nasza obrona.

• 11:8

Wracamy powoli do swojego grania. Krótka skończona przez Piotra Haina.

• 11:7

Blok zastopował atak Domagały. Niewesoła sytuacja GKS-u.

• 10:7

Autowe serwisy po obu stronach siatki.

• 9:6

Nieudana kontra Quirogi, potem szczęśliwy atak Siemiątkowskiego w narożnik parkietu. Przerwa na żądanie Grzegorza Słabego.

• 8:6

Rousseaux trafiony zagrywką przez Pasińskiego.

• 7:6

Zerwany atak Rousseaux po dograniu Ma'a przez całe boisko.

• 6:6

Kolejna trudna zagrywka Domagały, ale kluczborczanie wyprowadzają atak ze skrzydła.

• 5:6

Wracamy na prowadzenie po asie Damiana Domagały.

• 5:4

Pasiński kiwa dobrze po lewej stronie naszego bloku.

• 4:4

• 3:3

Artur Pasiński chciał się poprawić po kiepskim przyjęciu, ale nie trafił w boisko.

• 3:1

Rywale bronią akcję Rousseaux i punktują ze środka.

• 1:1

Domagała trafia w lukę w bloku rywali.

• 1:0

Prowadzenie gospodarzy po kontrze Siemiątkowskiego.

• 0:0

Zmiany w szóstce rywali, od pierwszej piłki drugiego seta zagrają Mucha, Bułkowski i Popik.

• 18:25

Odważna obrona Dawida Ogórka i kiwka Rousseaux kończy seta.

• 18:24

Setowa piłka po ataku Damiana Domagały.

• 18:23

Marcin Kania zawiedziony po próbie bloku na Schmidcie.

• 17:23

Należą się brawa rywalom za wygarniętą piłkę spod band, ale w kontrze Pasiński bije w siatkę,

• 17:22

Zagrywka Drzazgi jednak autowa.

• 16:21

Jan Siemiątkowski nie wahał się, uderzył mocno w nasz blok i to dało efekt.

• 15:21

Hain trafia w boisko, choć kluczborczanie sądzą inaczej.

• 15:20

Zimion atakował w Dawida Ogórka, nasz libero bliski skutecznej obrony.

• 14:20

Pasiński zagrywa za pole punktowe.

• 14:19

Za łatwo wchodzi nam piłka zagrana za blok przez Pasińskiego.

• 13:18

Nie utrzymaliśmy przyjęciu po serwisie Przemysława Kupki.

• 12:18

Pasiński oszukał nasz blok zagraniem w niepilnowaną strefę.

• 11:18

Domagała nad blokiem z lewej strony siatki.

• 11:17

Tym razem Zimoń zablokował Marcina Kanię, radość na trybunach.

• 9:17

Przerwana miniseria gospodarzy przez Kanię.

• 9:16

Domagała atakuje jednak w antenkę.

• 8:16

Szmajduch obija ręce naszych blokujących.

• 7:16

Pasiński strzelił w aut z drugiej linii.

• 7:15

Kolejna skuteczna obrona, po której punktuje Rousseaux.

• 7:14

Przerwa dla trenera Mariusza Łysiaka.

• 7:14

Blok-aut Rousseaux po obronie Domagały.

• 7:13

Bez wątpliwości, atak Domagały po bloku.

• 7:12

Quiroga tym razem posyła serwis w siatkę.

• 6:11

Zagranie za plecy do Łukasza Zimiona, znów skutecznego.

• 5:11

Piłka dociągnięta do prawego skrzydła, Domagała mocno po bloku.

• 5:10

Mickiewicz punktuje środkiem za sprawią Zimionia.

• 4:10

Broni Kania, Rousseaux dogrywa, Quiroga atakuje technicznie, a ekipa rywala spóźnia się w obroną.

• 4:9

Kolejny punkt Marcina Kani.

• 3:8

Korzystamy z chaosu po stronie rywala, Rousseaux zdobywa łatwy punkt w ataku z szóstej strefy.

• 3:6

Zmieścił się w boisku w akcji z drugiej linii Szmajduch.

• 2:6

Kolejny podwójny blok GKS-u.

• 2:5

Zawinięty atak Marcina Kani po dobrym dograniu.

• 2:4

Gonzalo Quiroga zablokowany przez Schmidta.

• 1:4

Rousseaux zdobył punkt i chwilę potem poprawił naruszony baner przy boisku.

• 0:3

Efektowny blok GieKSy na lewym skrzydle.

• 0:2

Tomas Rousseaux spokojnie i lekko nad blokiem.

• 0:1

Pierwszy punkt Damiana Domagały w kontrze.

• 0:0

Za chwilę zaczynamy.

• Znamy już wyjściowe składy.

• W składzie na mecz jest już długo oczekiwany Jakub Szymański, który ma szansę na rozegranie pierwszego meczu od grudnia 2021 roku. Ze względu na drobny uraz w składzie na mecz Pucharu zabraknie przyjmującego Damiana Koguta.

• Witamy przed startem meczu 1/8 finału Tauron Pucharu Polski KKS Mickiewicz Kluczbork - GKS Katowice.