Kraków, Bulwarowa 39
Grand Prix

Jastrzębski Węgiel

2-0
(25:22, 25:19)

GKS Katowice

Jastrzębski Węgiel: Szymura, Wawrzyńczyk, Hasanli, Szwed oraz Popwiczak.

GKS Katowice: Mariański, Ogórek, Domagała, Szymański oraz Kogut.

GKS Katowice awansował do 1/8 finału PreZero Grand Prix, pokonując po tie-breaku Trefl Royal SeaFood Gdańsk, a jego rywalem w porannej serii gier trzeciego dnia turnieju był Jastrzębski Węgiel. To właśnie ta drużyna pokonała GieKSę w półfinale ubiegłorocznej edycji plażowych rozgrywek PLS, dlatego wśród zawodników pod wodza trenera Damiana Musiaka widoczna była chęć rewanżu za tamten mecz.

Katowiczanie zdołali w pierwszym secie przełamać dominację JW i dzięki zagrywkom Dawida Ogórka wyjśc na prowadzenie 15:12. Szybko jednak ono stopniało za sprawą aktywności Szweda i Szymury (19:19), a pewniejsza gra jastrzębian w obronie sprawiła, że wygrali oni pierwszą partię 25:22. Druga część meczu zaczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Damiana Musiaka (8:5), jednak był to ostatni tak dobry fragment gry w wykonaniu naszych zawodników. GKS miał atuty w postaci skutecznej obrony i widowiskowych ataków Dawida Ogórka ze środka siatki, ale koniec końców Jastrzębki Wegiel okazał się część punktujący w bloku i zagrywce. Po akcji Stanisława Wawrzyńczyka na 25:19 dla JW stało się jasno, że GKS Katowice zakończy udział w krakowskich zawodach>

Teraz katowiccy siatkarze wracają do zwyczajnego rytmu przygotowań do sezonu 2021/22 w hali i na siłowni. Pierwszy sparing z BBTS-em Bielsko Biała w hali OS Szopienice odbędzie się 27 sierpnia. 

Dołóż swoją cegiełkę w ramach wsparcia podopiecznych Domu Aniołów Stróżów oraz inicjatywy Anielskie Lato! 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy