Kraków, Bulwarowa 39
Grand Prix

PSG Stal Nysa

2-1
(25:27, 25:22, 15:8)

GKS Katowice

PSG Stal Nysa: Dębski, Schamlewski, Szczurek, Ruciak oraz Kwasowski, Szwaradzki, Bućko.

GKS Katowice: Szymański, Mariański, Domagała, Nowosielski oraz Ogórek, Lewandowski, Kogut.

GKS Katowice przystępował do turnieju PreZero Grand Prix w Krakowie jako brązowy medalista poprzedniej edycji tych towarzyskich rozgrywek. W składzie na obecną edycję Grand Prix znaleźli sie ubiegłoroczni uczestnicy, czyli Jakub Szymański, Jakub Nowosielski i Dawid Ogórek, a także czterech graczy, którzy dołączyli do naszego składu w ostatnich miesiącach. Pierwszym rywalem na drodzie GieKSy była Stal Nysa, licząca na dobrą grę naszego byłego zawodnika Kamila Kwasowskiego. Do siedmioosobowego składu GKS-u na piątkowe spotkanie dołączył atakujący Damian Domagała.

Już w pierwszym secie gra obu drużyn mogła się podobać, zwłaszcza liczne obrony po obu stronach siatki i ciekawe rozwiązania w ataku. Nysanie wykorzystali krótki przestój GKS-u i wyszli na prowadzenie 21:18, ale wtedy nasza drużyna zaczęła pościg punktowy, jak się okazało, skuteczny. Doskonała postawa w obronie i precyzja Jakuba Szymańskiego sprawiły, że katowiczanie doprowadzili do remisu, obronili dwie piłki setowe i ostatecznie wygrali 27:25. 

Dokładnie w momencie zakończenia pierwszej partii rozszalała się ulewa, która wyraźnie zmieniła oblicze gry dla obu ekip. Lepiej w trudnych warunkach poradzili sobie gracze Stali Nysa, którzy po okresie wyrównanie gry wykorzystali moment słabości GieKSy i doprowadziła do tie-breaka, wygrywając 25:22 i opierając się kolejnej pogoni punktowej naszych drużyn. Po pierwszej połowie tie-breaka (7:8) wydawało się, że wszystko jest w rękach graczy Damiana Musiaka, jednak od zmiany stron nasi siatkarze zdobyli tylko jeden punkty. Nysanie lepiej wytrzymali trudny meczu rozgrywanego w trudnych warunkach i tym samym utrzymali się w lewej, zwycięskiej stronie drabinki turniejowej.

Tym samym nasz Klub zagra w sobotę 6 sierpnia z przegranym zespołem z pary Trefl Royal SeaFood Gdańsk - Projekt Warszawa (godz. 15:15).

Dołóż swoją cegiełkę w ramach wsparcia podopiecznych Domu Aniołów Stróżów oraz inicjatywy Anielskie Lato! KLIKNIJ TUTAJ 

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga