3-1
(17:25, 25:14, 25:22, 25:16)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Janusz, Staszewski, Żaliński, Kluth, Smith, Rejno, Shoji (libero) oraz Walczak, Kaciczak, Kalembka, Kozłowski, Huber

GKS Katowice: Ma'a, Kania, Jarosz, Hain, Szymański, Kogut, Mariański (libero) oraz Lewandowski, Domagała, Nowosielski, Drzazga, Ogórek (libero)

Drugi sparing z wicemistrzami Polski miał miejsce w Głogówku, gdzie organizatorzy zorganizowali okolicnzościowy mecz o Puchar Gminy. Pierwsza partia zakończyła się zdecydowaną wygraną GieKSy do 17, ale Grupa Azoty ZAKSA była w stanie szybko zrewanżować się i wygrać kolejną część meczu 25:14. Na przestrzeni całego meczu rywale prezentowali się lepiej w bloku oraz w ataku, gdzie potrafili osiągnąć w drugim i czwartym secie 64 proc. skuteczności. Obiecująco wyglądał przebieg seta numer trzy, w którym GKS dorównał ZAKSIE w jakości ofensywy, jednak ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 25:22 dla gospodarzy. Po stronie ZAKSY najlepiej punktującymi graczami byli David Smith (15), Adrian Staszewski (14) i Wojciech Żaliński (13), natomiast w ekipie GKS-u Jakub Jarosz (19) i Damian Kogut (10).

- Pierwszy set w naszym wykonaniu wyglądał obiecująco, wiele elementów wychodziło nam bardzo dobrze. W kolejnych setach przeciwnik wywarł na nas presję zagrywką, co miało swoje przełożenie na dalszy przebieg meczu. Poza tym przy jedynie dwóch przyjmujących, jakich mamy na tę chwilę do dyspozycji, prędzej czy później zmęczenie musiało się pojawić w naszych szeregach - mówił drugi trener GieKSy Damian Musiak.

W środę 15 września w Częstochowie rozegramy spotkanie towarzyskie z Exact Systems Norwidem Częstochowa, natomiast w dniach 17-18 września rozegramy sparingowy dwumecz z Aluronem CMC Wartą Zawiercie - pierwsze spotkanie zagramy w hali OS Szopienice, drugie w Zawierciu.