0-3
(22:25, 23:25, 21:25)

Projekt Warszawa: Petković, Wrona, Kwolek, Grobelny, Trinidad, Gałązka, Wojtaszek (libero) oraz Superlak, Blankenau, Nowakowski, Janikowski.

GKS Katowice: Quiroga, Ma'a, Kania, Hain, Szymański, Jarosz, Mariański (libero) oraz Domagała.

W meczu 24. kolejki PlusLigi mierzyliśmy się na wyjeździe z Projektem Warszawa. Z powodów choroby w kadrze meczowej GieKSy zabrakło tego dnia chorych Tomasa Rousseaux, Damiana Koguta i Jakuba Lewandowskiego. Mimo to cel był niezmienny: wywalczenie ważnych punktów na trudnym stołecznym terenie i utrzymanie szans na awans do play-offów ligi.

Rozpoczęliśmy od mocnego akcentu, czyli asa Micaha Ma'a po taśmie dającego nam remis 3:3. GKS coraz lepiej wprowadzał się w mecz, blokując rywali i posyłając wymagające serwisy, gospodarze starali się odpowiadać wzorową grą w obronie Damiana Wojtaszka i rodzącymi się z niej kontrami. Ważny sygnał swoimi zagrywkami dał Jakub Jarosz (9:11), wyrastający na wyraźnego lidera w ataku GieKSy. Chwilę potem w podobny sposób rewanżował się nam Igor Grobelny, ale przewaga w skuteczności była po naszej stronie. Po efektownym bloku Quirogi na 18:14 dla GKS-u przerwą na żądanie ratował się Andrea Anastasi. Katowiczanie parli po swoje za sprawa skutecznego Jakuba Szymańskiego i konsekwencji w grze (19:22). Warszawska ekipa walczyła o wyrównanie, wprowadzając na boisko wracającego po kontuzji Piotra Nowakowskiego. Stołeczny zespół zmniejszył straty, ale to GKS wygrał seta 25:22 po odważnej próbie Gonzalo Quirogi!

Drugą partię lepiej zaczęli miejscowi (5:1), którzy bronili niemal niemożliwe piłki i korzystali z naszych błędów. Odpowiadaliśmy zagrywkami Ma'a, ale rywale utrzymywali cztery punkty przewagi dzięki szczelnemu blokowi i lepszej skuteczności w kontrze po obronie. Zaczęliśmy odrabiać straty po asie Jakuba Jarosza (10:8) i autowych atakach Projektu, widać było, że wracamy do powtarzalności i pewności siebie. Remis dała nam kolejna punktowa zagrywka świetnego w tym elemencie gry Ma'a (13:13). Temperatura meczu wyraźnie wzrosła, obie ekipy szukały ryzyka w ofensywie. Po dwóch asach z rzędu Jarosza odzyskaliśmy prowadzenie (17:18) i tym samym losy seta były niepewne do samego końca. Projekt i GKS walczyły punkt za punkt, prezentując swoje najlepsze zagrania. Mieliśmy piłkę na wagę punktu w górze dzięki sprytowi Quirogi, ten sam gracz zapewnił nam wygraną (23:25) w partii mierzonym plasem nad blokiem!

Set wygrany w tak dobrym stylu dał nam sporo wiatru w skrzydła, co widać było zwłaszcza po Ma'a, który uderzał w polu serwisowym jak z armaty. Rywale po pierwszym szoku zaczęli odpowiadać na nasze ciosy i w jednym ustawieniu odebrali nam całą przewagę (7:7) dzięki pewnej ręce Bartosza Kwolka. Gra się wyrównała, obie ekipy postawiły na siłowe zagrania w ataku zarówno na skrzydłach, jak i na środku siatki i nie zamierzały na chwilę ustępować (11:12, 16:16). Do głosu doszedł znów Jarosz serwujący piłki ponad 110 kilometrów na godzinę i atakujący niesamowicie w kontrataku, co mogło nam pomóc w domknięciu meczu w trzech setach. Sensacja w Warszawie była blisko po kolejnych wybitnych zagraniach Ma'a (19:23), a stała się faktem po autowej zagrywce Petkovicia!

MVP: Jakub Jarosz

W sprzedaży na stronie bilety.gkskatowice.eu są już wejściówki na ostatnie domowe spotkanie fazy zasadniczej PlusLigi w Katowicach! 25 marca o godzinie 20:30 gramy w hali OS Szopienice z PGE Skrą Bełchatów.

• 21:25

Petković w aut, WYGRYWAMY ZA TRZY PUNKTY!

• 21:24

Jeszcze gramy...

• 20:24

Piłka MECZOWA po trzecim z rzędu uderzeniu Jarosza!

• 20:23

Koniec serii Amerykanina.

• 19:23

Dosłownie powtórka poprzedniej akcji!

• 19:22

Ma'a zagrywa nie do obrony, Szymański kończy free balla! Czas dla Projektu!

• 19:21

Kwolek zagrywką w aut. Jeszcze cztery!

• 19:20

Piłka nie wpadła nam czysto w parkiet, ale Jarosz z Quirogą nie przedłużyli akcji.

• 18:20

Ależ bronimy, ależ atakujemy! Znów Jarosz bez pardonu!

• 18:19

Zabrakło trochę szczęścia po wyblokowanej piłce.

• 17:19

Skuteczna akcja ze środka GieKSy. Tak do końca!

• 16:18

Projekt oparł się zagrywce "Jarskiego", ale zagrywce już nie! Czas dla rywala.

• 16:17

Nie było!

• 16:17

Czy było otarcie bloku po ataku Petkovicia?

• 16:16

Ale efektowny rewanż naszego środkowego.

• 16:15

Blok Haina, ale wcześniej wpadamy w siatkę.

• 15:15

Kwolek bezradny w obronie po zagraniu o blok Jarosza.

• 15:14

Nie wykorzystujemy dwóch akcji, Grobelny obija nasz blok.

• 14:14

Miejscowi finalizują kontrę po uderzeniu Petkovicia. Sporo dobrej gry w obronie po obu stronach.

• 13:14

Pierwsza akcja z Kanią się nie udała, ale druga już tak po dobrej interwencji Mariańskiego.

• 12:13

Znów pewnie Kania po "odce" od Ma'a.

• 12:12

Petković odpowiada na dobre zagranie Szymańskiego.

• 11:11

Remis, obrona akcji Jarosza i Kwolek znów idzie mocno w górę po potrójnym bloku.

• 10:11

Nie domknęliśmy bloku przy akcji Petkovicia.

• 9:11

Ma'a z pierwszej piłki po ratunkowym zagraniu Kwolka!

• 9:10

Prowadzimy po zagrywce Wrony w siatkę.

• 8:9

Kolejna wybitna zagrywka Jarosza, Kwolek w kontrze myli się znacznie.

• 8:8

Wymęczony, ale zasłużony punkt po blok-aucie Jarosza.

• 8:7

Znów krwawimy w odbiorze, korzysta z tego Andrzej Wrona.

• 7:7

Remis po zagraniu Kwolka, szybki czas GieKSy.

• 6:7

Błąd odbicia Ma'a, tracimy przewagę.

• 5:7

Kwolek korzysta z naszego przyjęcia na drugą stronę.

• 4:7

Było blisko zastopowania Petkovicia.

• 3:6

Projekt idzie pewnie lewą stroną siatki po punkty.

• 2:6

Szymański zagrywa szczęśliwego asa po taśmie!

• 2:5

Marcin Kania też niezawodny ze środka.

• 2:4

Przełamuje serię Amerykanina na zagrywce Kwolek.

• 1:3

As Micaha Ma'a! Chyba założył się z Jaroszem, kto zagra więcej asów!