1-3
(23:25, 22:25, 26:24, 21:25)

Cerrad Enea Czarni Radom: Grzechnik, Boruch, Vincić, Firszt, Włodarczyk, Butryn, Masłowski (libero) oraz Pajenk, Ostrowski, Kędzierski, Sket, Protopsaltis, Filip

GKS Katowice: Buchowski, Nowakowski, Firlej, Jarosz, Szymura, Zniszczoł, Watten (libero) oraz Musiał, Fijałek, Kwasowski, Drzazga, Kohut

Katowicka GieKSa, walcząca o towarzyski Puchar Prezydenta Miasta Krosna, miała ambicję zrewanżować się ekipie z Radomia, z którą przegrała 0:3 w ramach Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni 2019. Już pierwsza partia pokazała, że siatkarze trenowani przez Dariusza Daszkiewicza wyciągnęli wnioski z ostatniego boju z Cerrad Enea Czarnymi. Pierwsza partia, zacięta i emocjonująca, padła łupem Ślązaków (25:23), do tego GKS był w stanie utrzymać wysoki poziom skuteczności i w kolejnej części meczu powiększył prowadzenie, tym razem wygrywając do 22.

Drużyna Roberta Prygla mimo niekorzystnej sytuacji i przewagi rywali starała się przedłużyć mecz i dopięła celu, wygrywając w trzecim secie 26:24 i wytrzymując napór dobrze dysponowanych siatkarzy GieKSy. Nasz klub nie dał się wytrącić z rytmu gry i potwierdził swoją przewagę w starciu, kończąc spotkanie wynikiem 25:21 w czwartej odsłonie meczu. Trener Daszkiewcz dokonał w niej zmian na kluczowych pozycjach, co pomogło GKS-owi odbudować się po przegranym secie i pozwoliło wykazać się m.in. Maciejowi Fijałkowi i Wiktorowi Musiałowi.

Na parkiecie najlepiej punktował były atakujący GKS-u Karol Butryn (20 pkt), ale tytuł MVP spotkania otrzymł atakujący katowiczan Jakub Jarosz, autor 14 "oczek" przy 61 procentach skuteczności. Kluczem do sukcesu siatkarzy naszego klubu była wyższa skuteczność w ofensywie i większa różnorodność gry. PO spotkaniu w Krośnie należało chwalić nie tylko Jarosza, ale także Rafała Szymurę, który w trzech setach zdobył 11 punktów, oraz katowicki środek siatki, który nie zszedł poniżej swojego średniego poziomu.

W wielkim finale turnieju o Puchar Prezydenta Krosna zagramy z MKS-em Będzin lub Asseco Resovią Rzeszów, w zależności od wyniku spotkania tych ekip w drugim półfinale podkarpackich zawodów.