1-3
(20:25, 25:15, 13:25, 31:33)

BKS Visła Bydgoszcz: Vinhedo, Kovacević, Szalacha, Filipiak, Lipiński, Marozau, Kowalski (libero) oraz Sieńko, Witek, Gryc, Lesiuk

GKS Katowice: Komenda, Sobański, Kohut, Krzysiek, Depowski, Krulicki, Mariański (libero) oraz Butryn, Fijałek, Woch, Sobala, Ogórek

Włoszczowa to kolejny przystanek GKS-u Katowice na drodze przygotowań do startującego w połowie października sezonu PlusLigi. Tym razem podopieczni Piotra Gruszki wzięli udział w turnieju zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pierwszym rywalem naszego zespołu podczas włoszczowskiego turnieju był Chemik Bydgoszcz. Mecz z drużyną znad Brdy rozpoczął się od zwycięstwa GieKSy w pierwszym secie. Obie drużyny grały punkt za punkt, jednak pod koniec partii to katowiczanie wykorzystali dwie kontry, a na dodatek popisali się efektownymi blokami. To pozwoliło na zwycięstwo różnicą pięciu punktów.

Drobny przestój i kilka pomyłek sprawiły, że druga partia rozpoczęła się nie po myśli GKS-u, który przegrywał już 1:5. W tym momencie nasi siatkarze zaryzykowali na zagrywce, ale nie przyniosło to oczekiwanych skutków. W efekcie wysokie zwycięstwo odnieśli rywale, którzy wyrównali stan spotkania.

W trzecim secie role się odwróciły. Kilka piłek podbitych przez Bartosza Mariańskiego pozwoliły na wyprowadzenie kontr, które kończyli Rafał Sobański czy Karol Butryn (8:5). Kolejne fragmenty tej odsłony to skuteczna gra GieKSy na siatce oraz zagrywce. W tym drugim elemencie błysnął Wojciech Sobala. Nasz środkowy posłał kilka serwisów na drugą stronę, których rywale nie zdołali przyjąć i jeszcze bardziej powiększył prowadzenie naszego zespołu.

Czwarta partia również rozpoczęła się od prowadzenia GieKSy 8:4, jednak skutecznie grający na kontrze rywale zdołali dogonić nasz zespół i wyrównać do stanu 11:11. Od tego momentu na parkiecie rozpoczęła się niezwykle wyrównana walka. Nasz zespół zdołał wykorzystać czwartą piłkę meczową i wygrał całe spotkanie 3:1.

W piątek GKS Katowice zagra w finale z Cerrad Czarnymi Radom, którzy pokonali 3:0 MKS Będzin.