GIEKSIK

GieKSik to bezapelacyjnie najzabawniejszy przedstawiciel GKS-u Katowice. Pomysł na tą sympatyczną postać zrodził się w głowach pracowników działu marketingu w 2013 roku. Swoje pierwsze publiczne wystąpienie maskotka odnotowała 26 lipca w Mysłowicach, podczas prezentacji drużyny na sezon 2014/2015. Już wtedy GieKSik skradł serca zarówno dzieciaków, jak i dorosłych kibiców.

GieKSik to wbrew pozorom bardzo zapracowana postać. Obecny na każdym meczu domowym swojej drużyny, pomaga prowadzić doping na sektorze rodzinnym, obdarowuje dzieciaki upominkami, a przede wszystkim wspiera i motywuje katowicką drużynę do zdobywania goli. Jego wielka głowa pełna jest szalonych pomysłów, dlatego podczas spotkań domowych zaskakuje oryginalnymi strojami i akcjami. GieKSik stara się wspierać Trójkolorowych również na meczach wyjazdowych. Ważnym wydarzeniem w jego życiu był wyjazd do Grudziądza, gdzie GKS Katowice zmierzył się z Olimpią. Nasza maskotka przez cały czas trwania spotkania zabawiała kibiców oraz zwyciężyła w konkursie rzutów karnych.

W dni wolne od pracy na stadionie GieKSik pojawia się w szkołach i przedszkolach, aby zachęcać dzieciaki do aktywności fizycznej oraz uczyć je kulturalnego dopingu. Na tym jednak nie kończy się aktywność maskotki GKS-u Katowice. Wydarzenia sportowe to również ważny punkt na jego liście – w końcu aktywny styl życia to priorytetowa sprawa. Tour de Pologne, mecze MŚ w siatkówce to tylko niektóre wydarzenia, w których chętnie wziął udział i dopingował reprezentantów Polski. 

Lecz czym byłoby życie bez miłości? GieKSik na brak fanek nie może narzekać. Swoje uczucia niejednokrotnie deklarowały mu już młode kibicki katowickiego klubu. Co tu dużo mówić, GieKSik w roli amanta spisuje się znakomicie i nie ukrywa, że bardzo mu to odpowiada!

Choć GieKSik jest bardzo młody to z Internetem, a w szczególności z Facebookiem, radzi sobie celująco. Na jego fanpage’u możecie zobaczyć wszystkie wybryki GieKSika oraz jego okiem spojrzeć na otaczającą go rzeczywistość, którą komentuje w bardzo błyskotliwy sposób.

 

 

 

 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Partnerzy