Znamy zarys sezonu PlusLigi 2018/2019

12.06.2018 16:37

Szefowie klubów PlusLigi wspólnie z Radą Nadzorczą oraz Zarządem Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA podjęli najważniejsze decyzje odnośnie nadchodzącego sezonu 2018/19.

Podobnie jak w ostatnim sezonie o medale będzie walczyło sześć zespołów, które okażą się najlepsze w rundzie zasadniczej. Wiadomo już, że finały będą rozgrywane do trzech zwycięstw ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Być może podobny kształt przybiorą również rozgrywki ćwierćfinałowe i półfinałowe. Z kolei drużyna, która zajmie ostatnie, 14. miejsce w tabeli zagra baraż o pozostanie w elicie z mistrzem 1. ligi o ile ten spełni warunki formalne, by grać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Nowością jest także rezygnacja z dłuższej, 10-minutowej przerwy po drugim secie. Od sezonu 2018/19 obowiązywać będą 5-minutowe przerwy po każdej partii.

Doskonałą wiadomością dla kibiców jest fakt, iż wszystkie mecze kolejki będą transmitowane. Telewizja Polsat przeprowadzi cztery relacje z każdej kolejki, a pozostałe trzy będą transmitowane w internecie.

Sezon planowo ma się rozpocząć w połowie października. Pozostałe szczegóły i terminarz zostanie przekazany klubom do 30 czerwca. Wówczas poznamy wszystkie reguły, jakie będą obowiązywać w sezonie 2018/19.

Tagi:
PlusLiga
Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy