0-3
(24:26, 19:25, 19:25)

Jastrzębski Węgiel: Gil, Touzinsky, Sobala, Strzeżek, Oliva, Bachmatiuk, Popiwczak (libero) oraz Muzaj, Ernastowicz.

GKS Katowice: Falaschi, Błoński, Kalembka, Butryn, Kapelus, Krulicki, Stańczak (libero) oraz Mariański (libero) oraz Van Walle, Stelmach.

Na tydzień przed debiutem w PlusLidze siatkarze GKS-u mieli okazję sprawdzić swoją dyspozycję w silnie obsadzonym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Zawiercia. Już w półfinale czekała ich trudna przeprawa z wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski - Jastrzębskim Węglem.

Zawodnicy GieKSy nie ulękli się utytułowanego rywala i w pierwszych dwóch partiach mieli przewagę w zagrywce i bloku. Tym pierwszym elementem punktowali m.in. Karol Butryn, Michał Błoński i Tomasz Kalembka. Mocne i precyzyjne serwisy pozwalały naszej drużynie na ustawianie szczelnych bloków, które często zatrzymywały ataki rywali. Jastrzębski Węgiel podkręcił tempo gry dopiero w końcówce inauguracyjnej partii, ale decydujące fragmenty należały już do katowiczan. W kluczowym momencie na boisku pojawił się Gert Van Walle. Belgijski atakujący tym samym oficjalnie zadebiutował w naszym zespole.

Jeszcze wyraźniejsza przewaga zarysowała się w drugim secie. Już na samym początku podopieczni Piotra Gruszki odskoczyli na cztery punkty przewagi (10:4) i do końca kontrowali przebieg partii.

Zdecydowanie najbardziej zacięta była trzecia odsłona. Obie drużyny grały punkt za punkt i żadna z nich nie potrafiła odskoczyć na większą ilość „oczek”. W drugiej części seta doskonała gra naszego zespołu na kontrze wyprowadziła GieKSę na trzypunktowe prowadzenie. Nasi zawodnicy nie zwykli marnować takiej przewagi i z dużym spokojem utrzymali ją do końca. Seta zakończył efektowny blok, który ostatecznie zatrzymał Jastrzębski Węgiel.

W niedzielę GieKSa zagra w finale Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Zawiercia. Rywalem będzie zwycięzca meczu Aluron Virtu Warta Zawiercie - BBTS Bielsko-Biała. Początek niedzielnego spotkania ok. 13.30.