Legnica

Cuprum Lubin

0-3
(23:25, 17:25, 21:25)

Cuprum Lubin: Lipiński, Gorzkiewicz, Ziobrowski, Dvoranen, Smoliński, Sacharewicz, Gruszczyński (libero) oraz Domagała, Biegun, Maruszczyk

GKS Katowice: Szymański, Musiał, Zniszczoł, Firlej, Buchowski, Drzazga, Gregorowicz (libero)

W ostatnim meczu towarzyskich zmagań w Legnicy mierzyliśmy się z Cuprum Lubin, które w półfinale turnieju o puchar prezydenta miasta pokonało Jastrzębski Węgiel 3:1. Dariusz Daszkiewicz tym razem dał odpocząć graczom, którzy pokonali dzień wcześniej Asseco Resovię Rzeszów i posłał w bój rezerwowych. Zmiany nie odbijały się na poziomie gry, w pierwszym secie katowiczanie spokojnie prowadzili grę i dograli seta do końca z minimalną przewagą potrzebną do wygranej (25:23).

Widać było, że dla zespoł z Lubina są to pierwsze próby sparingowe w tym okresie przygotowawczym, zaś GKS miał nieco więcej okazj do sprawdzenia się w akcji. Drugi set także toczył się po myśli gości z województwa śląskiego (12:8) i zakończył jeszcze wyższą wygraną 25:17. Nasz klub potwierdził swoją dominację w trzeciej i ostatniej części meczu, w której dał ugrać drużynie Cuprum jedynie 21 punktów. Stabilne przyjęcie i spokojna realizacja planu na mecz przyniosła GKS-owi puchar prezydenta miasta Legnicy i triumf w całym zawodach.

GKS był wyraźnie lepszy do rywali w elemencie ataku, w którym osiągnięliśmy 55 procent skuteczności wobec 41 procent Cuprum. Zespół z Lubina był w stanie dorównać nam jedynie w skuteczności bloku, którym podobnie jak siatkarze trenera Daszkiewicza punktowali 6 razy.  Warto odnotować świetny występ atakującego Wiktora Musiała, autora 18 punktów przy 64 procentach skuteczności. Środkowy Miłosz Zniszczoł także zaliczył dobry mecz, notująć 7 udanych akcji w ataku na 10 prób i dwa punktowe bloki.