Wracamy do treningów!

31.07.2017 14:11

Autor: JB

Siatkarze GKS-u Katowice zakończyli swoje urlopy i rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu PlusLigi.

Po kilku tygodniach przerwy zawodnicy GieKSy ponownie spotkali się w Katowicach, by zainaugurować okres przygotowawczy przed rozpoczynającymi się pod koniec września rozgrywkami. Nie oznacza to jednak, że ostatnie dwa miesiące były pozbawione treningów. - Pod koniec maja każdy zawodnik otrzymał rozpiskę z ćwiczeniami, jakie miał wykonywać na siłowni - tłumaczy Andrzej Zahorski, trener przygotowania fizycznego GKS-u Katowice. - W najbliższych tygodniach praca będzie wyglądała tak jak przed rokiem. Będzie ciężko, ale trzeba ten okres przepracować solidnie, by być przygotowanym na trudny sezon - dodaje.

Siatkarze GKS-u okres przygotowawczy rozpoczęli w poniedziałek od badań wydolnościowych. Pojawiło się na nich 11 zawodników. Później do drużyny dołączą Marcin Komenda, Emanuel Kohut oraz Gonzalo Quiroga, którzy przebywają na zgrupowaniach kadr narodowych. We wrześniu do sztabu szkoleniowego powróci Piotr Gruszka, który obecnie pełni rolę drugiego trenera reprezentacji Polski. W sierpniu nasz zespół będzie przygotowywał się pod okiem trenerów Grzegorza Słabego i Andrzeja Zahorskiego.

Pierwszy trening GieKSy zaplanowano na siłowni w środę 2 sierpnia. Z kolei pierwszy trening na hali odbędzie się dzień później. Przez najbliższy miesiąc trójkolorowi będą trenowali od poniedziałku do piątku, a oprócz zajęć na siłowni i w hali zaplanowano zajęcia na stadionie AWF-u Katowice oraz na boiskach do siatkówki plażowej.

We wrześniu GieKSa rozegra szereg spotkań kontrolnych. Pierwszy sparing odbędzie się 6 września, a naszym rywalem będzie MKS Będzin. W dniach 15-17 weźmiemy udział w silnie obsadzonym Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. Kilka dni później (21.09) po raz drugi z rzędu zagramy z mistrzem Polski - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle podczas Memoriału Leszka Opałacza w Niemodlinie. Prosto z Opolszczyzny udamy się do Murowanej Gośliny, gdzie 23 i 24 września zagramy w XIII Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Sezon PlusLigi GKS Katowice rozpocznie w ostatni weekend września od wyjazdowego meczu z Cerradem Czarnymi Radom.

Tagi:
PlusLiga
Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Partnerzy