We wtorek finał akcji "Zagraj w Spodku"

26.03.2017 12:53

Reprezentacje sześciu Szkół Podstawowych biorących udział w akcji rozegrają we wtorek finałowy turniej w Spodku przed meczem GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel.

"Zagraj w Spodku" to akcja zorganizowana przez GKS Katowice przy współpracy Urzędu Miasta Katowice i Polskiego Związku Piłki Siatkowej w ramach promocji Miasta Katowice jako Gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Eurovolley Poland 2017. Projekt ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół podstawowych, którzy pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników mieli możliwość uczestnictwa w darmowych treningach piłki siatkowej w sześciu lokalizacjach.

Teraz czas na wielki finał akcji. Już 28 marca w Spodku zostanie rozegrany turniej, który wyłoni najlepszą drużynę stworzoną w Szkołach Podstawowych. Impreza będzie poprzedzała Siatkarskie Derby Śląska, a więc mecz GKS-u Katowice z Jastrzębskim Węglem.

W turnieju finałowym sześć zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w której każdy zagra z każdym. Zwycięzcy grup A i B rozegrają wielki finał tuż przed meczem PlusLigi. Żaden uczestnik nie wyjdzie ze Spodka z pustymi rękami. Na zawodników czeka komplet gadżetów, a także pamiątkowe koszulki.

Harmonogram
11:00 – zbiórka drużyn w Hali „Spodek”
11:30 – rozpoczęcie turnieju
12:30 – catering
15:00 – zakończenie turnieju
18:00 – rozpoczęcie meczu GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel

Oto zapis wideo losowania grup.

Tak prezentują się grupy turnieju finałowego.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy