"W Katowicach jest ogromny potencjał"

12.05.2017 15:28

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabrakło debaty o sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice i grze naszej drużyny w Spodku.

Odbywający się w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy to największe tego typu wydarzenie w Europie Centralnej. Przez trzy dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym obecny był również GKS Katowice, którego stanowisko było bardzo często odwiedzane. Ostatniego dnia na zaproszenie Dziennika Zachodniego rozmawiano również o sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice, a więc o debiucie naszej drużyny w PlusLidze, grze w Spodku oraz planach na przyszłość.

- Osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. Byliśmy blisko ósemki, ale dziesiąta lokata, to dla jak na beniaminka świetny rezultat. Teraz skupiamy się jednak na tym, co przed nami. Drugi sezon będzie o wiele trudniejszy, tym bardziej, że dwie ostatnie drużyny zostaną zdegradowane. Zapowiada się ciekawe granie - mówił Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice. - W kolejnych rozgrywkach chcielibyśmy zrobić krok do przodu, ale na określenie konkretnych celów przyjdzie jeszcze czas. Już udało się wzmocnić drużynę i pozyskać nowego rozgrywającego - Marcina Komendę, który znalazł się w składzie reprezentacji na Ligę Światową. Mamy także nowego środkowego - Emanuela Kohuta, który jest etatowym reprezentantem Słowacji. A to nie koniec wzmocnień - zapewnił.

Ważnym wątkiem rozmowy była gra naszej drużyny w Spodku. W tej legendarnej hali GieKSa rozegrała pięć spotkań. - Z każdym kolejnym meczem w Spodku liczba kibiców wzrastała. Najlepsze wspomnienia mamy oczywiście z Siatkarskich Derbów Śląska. Na meczu z Jastrzębskim Węglem zjawiło się pięć tysięcy kibiców. To pokazało, że w Katowicach i okolicach jest ogromny potencjał i zapotrzebowanie na siatkówkę klubową - powiedział Dariusz Łyczko, który dodał, że nasza drużyna w kolejnym sezonie również kilkukrotnie zagości w Spodku. - Chcielibyśmy rozegrać w tej hali mecze z najmocniejszymi drużynami w PlusLidze. To byłyby wielkie siatkarskie święta w mieście. Robimy wszystko, by tak się właśnie stało - zakończył menadżer siatkarskiej GieKSy.

Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Partnerzy