Terminarz Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

24.06.2020 11:48

Wiemy już dokładnie, kiedy i gdzie zagra GKS Katowice w ramach towarzyskiej Grand Prix PLS, wyjątkowego turnieju siatkówki plażowej z udziałem drużyn PlusLigi oraz jej zaplecza.

- Bardzo się cieszę, że będziemy grali w dużych miastach, dodatkowo w bardzo atrakcyjnych, letnich lokalizacjach. Liczymy na stworzenie ciekawych widowisk, doskonałą atmosferę i dobry poziom sportowy - powiedział w oficjalnym komunikacie organizatora Grand Prix PLS Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Jak dodaje oficjalna strona PlusLigi, główną ideą stworzenia Letniej Ligi w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn był szybszy powrót ligowej siatkówki i przypomnienie o niej kibicom. Już wcześniej zresztą zdecydowano się przyspieszyć start wszystkich rozgrywek pod egidą PLS, a dodatkowo ten start promować już od lipca, poprzez turniej rozgrywany na piachu.

PROMUJ SWOJĄ MARKĘ PODCZAS GRAND PRIX POLSKIEJ LIGI SIATKÓWKI! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sponsorską naszego klubu!

Rozgrywki Grand Prix PLS potrwają przez trzy weekendy. Szesnaście drużyn z PlusLigi oraz TAURON 1. Ligi podzielono na 4 grupy. Każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym trwającym jeden dzień, a dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w turnieju finałowym (7-9 sierpnia, Gdańsk).
GKS Katowice trafił do grupy A wraz z Grupą Azoty Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovią Rzeszów i BBTS-em Bielsko-Biała. Spotkania grupowe zostaną rozegrane w sobotę 25 lipca w Krakowie, zaś areną zmagań będzie kompleks sportowy KS Wanda Kraków (ul. Bulwarowa 39). Grand Prix PLS będzie rozgrywane na piasku między czteroosobowymi ekipami (maksymalnie drużyna zgłoszona do Grand Prix będzie mogła mieć 8 członków). Zasady gry będą identyczne jak w siatkówce halowej z kilkoma wyjątkami jak choćby brak libero, do tego dochodzi nieograniczona liczba zmian w składze. Spotkania Grand Prix będą trwały do dwóch wygranych setów według punktacji w siatkówce halowej.

25 lipca (grupa A, Kraków):

godz. 9:30: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała
godz. 11:00: GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów
godz. 12:30: BBTS Bielsko-Biała - Asseco Resovia Rzeszów
godz. 14:00: Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice
godz. 15:30: GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała
godz. 17:00: Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle

8 sierpnia (runda finałowa, Gdańsk):

godz. 11:00: 1 drużyna grupy A - 2 drużyna grupy D
godz. 12:30: 2 drużyna grupy A - 1 drużyna grupy D
godz. 15:30: 1 drużyna grupy B - 2 drużyna grupy C
godz. 17:00: 2 drużyna grupy B - 1 drużyna grupy C

9 sierpnia (runda finałowa, Gdańsk):

godz. 11:00: zwycięzcy I oraz II ćwierćfinału
godz. 12:30: zwycięzcy III oraz IV ćwierćfinału

godz. 15:30: mecz o 3. miejsce
godz. 17:00: finał

Tagi:
PlusLiga
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy