Sezon zasadniczy za nami

20.03.2019 14:38

GKS Katowice zakończył zasadniczą część rozgrywek PlusLigi na 8. miejscu w tabeli. Przed zespołem Piotra Gruszki jeszcze rywalizacja o 7. miejsce.

156 dni siatkarze GKS-u Katowice rywalizowali w rundzie zasadniczej sezonu 2018/19. Tegoroczne rozgrywki PlusLigi zaczęły się bardzo obiecująco. Na inaugurację rozgrywek GieKSa wygrała w hali Ośrodka Sportowego „Szopienice” z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1, następnie wywalczyła cenny punkt w Gdańsku, a w trzeciej kolejce po raz pierwszy zadziwiła siatkarską Polskę, gdy w trzech setach zwyciężyła na rzeszowskim Podpromiu. Po nieco słabszym kolejnym okresie i porażkach z zespołami z Lubina, Zawiercia, Radomia i Bydgoszczy, trójkolorowi wskoczyli na zdecydowanie wyższy poziom. W ciągu dwóch tygodni ograli MKS Będzin, a także dwie ligowe potęgi - PGE Skrę Bełchatów 3:0 i Stocznię Szczecin 3:1. Ten drugi wynik został następnie anulowany w związku z wycofaniem się szczecińskiego klubu z rozgrywek.

Początek roku 2019 to start rundy rewanżowej, który był doskonały w wykonaniu GieKSy. Zwycięstwa nad zespołami z Olsztyna, Gdańska, Zawiercia i Rzeszowa (ponownie 3:0) wywindowały nas w górę tabeli i dały możliwość walki o pierwszą szóstkę rozgrywek. Tej perspektywy nie zmieniły nawet porażki z Cuprum i ONICO, bowiem po nich trójkolorowi znów wygrywali z Cerrad Czarnymi Radom, Chemikiem Bydgoszcz i sąsiadem z Będzina. Niestety, trzy ostatnie pojedynki z tuzami polskiej siatkówki - PGE Skrą Bełchatów, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem kończyły się porażkami naszego zespołu 1:3. To ostatecznie zabrało podopiecznym Piotra Gruszki szansę na pierwszą szóstkę.

Ostatecznie GKS Katowice zajął 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów (11 zwycięstw, 13 porażek, bilans setów: 44:47). To bez wątpienia wielki sukces naszej drużyny, która zajmie najwyższe miejsce w historii swoich występów w PlusLidze. Po zajęciu 10. i 11. miejsca w poprzednich sezonach w tym trójkolorowi uplasują się na 7. bądź 8. lokacie.

O tym, które ostatecznie miejsce przypadnie GKS-owi Katowice w końcowej klasyfikacji sezonu 2018/19 zadecyduje rywalizacja do dwóch zwycięstw z Asseco Resovią. Wkrótce poznamy kalendarz ostatnich meczów naszego zespołu w bieżących rozgrywkach.

Tagi:
PlusLiga
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy