Rusza akcja "Kato Volley"

08.05.2017 09:43

Uczniowie wybranych szkół gimnazjalnych z Katowic będą mieli okazję do treningów z siatkarzami GieKSy. Wielki finał zostanie rozegrany 27 maja w Ośrodku Sportowym "Szopienice".

"Kato Volley" to akcja zorganizowana przez GKS Katowice przy współpracy Urzędu Miasta Katowice i Polskiego Związku Piłki Siatkowej w ramach promocji Miasta Katowice jako Gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Eurovolley Poland 2017. Projekt ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół gimnazjalnych oraz ułatwienie im dostępu do nieodpłatnych treningów piłki siatkowej. Pod okiem trenerów (nauczycieli wychowania fizycznego poszczególnych szkół) wybrana wcześniej dziesięcioosobowa reprezentacja szkoły będzie się przygotowywała do uczestnictwa w Wielkim Finale "Kato Volley", który odbędzie się 27 maja w Ośrodku Sportowym Szopienice.

W każdej ze szkół pojawi się wybrany zawodnik GKS-u Katowice, który przeprowadzi profesjonalny trening połączony z przekazaniem młodzieży cennych wskazówek dotyczących gry w siatkówkę.

Podczas turnieju finałowego młodzież będzie miała możliwość bezpośredniego kontaktu z zawodnikami GKS-u Katowice, którzy pojawią się w Ośrodku Sportowym "Szopienice", aby wręczyć uczestnikom turnieju nagrody.

Szkoły biorące udział w akcji "Kato Volley"
Gimnazjum nr 4 - Osiedle Paderewskiego
Gimnazjum nr 10 - Bogucice
Gimnazjum nr 11 - Dąbrówka/Szopienice
Gimnazjum nr 13 - Szopienice
Gimnazjum nr 14 - Nikiszowiec/Janów
Gimnazjum nr 16 - Giszowiec
Gimnazjum nr 18 - Kostuchna
Gimnazjum nr 19 - Piotrowice
Gimnazjum nr 20 - Piotrowice
Gimnazjum nr 23 - Ligota

Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy