3-0
(25:22, 25:20, 25:14)

Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez, Halaba, Kujundzić, Filipiak, Sapiński, Takvam, Czunkiewicz (libero) oraz Magnuszewski.

GKS Katowice: Szymański, Jarosz, Hain, Adamczyk, Nowosielski, Quiroga, Mariański (libero) oraz Mielczarek, Seganow, Domagała, Rousseaux.

W ramach 21. kolejki PlusLigi graliśmy w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem, a naszym celem było przełamanie się po serii przegranych spotkań i zdobycie pierwszych punktów w tym roku. Trener Grzegorz Słaby zdecydował się na zmiany w wyjściowej szóstce: od początku na rozegraniu wystąpił Jakub Nowosielski, a parę środkowych tworzyli Piotr Hain i Sebastian Adamczyk.

Początek meczu był równy z obu stron za sprawą celnej zagrywki i pewnych finalizacji akcji po błędach w przyjęciu. Gospodarze osiągnęli pierwszą przewagę po bloku Takvama, ale szybko ją stracili (7:7). Objęliśmy prowadzenie 12:10 po sprytnym blok-aucie Jarosza i błędzie Filipiaka, a punktowa zagrywka Quirogi chwilę potem dała nadzieję na dobre dalsze akcje tego seta mimo niezłej postawy rywala w defensywie. Do tego ważne punkty dokładał nasz kapitan (12:14, 15:17). Po bloku na Hainie mieliśmy remis 19:19 i zapewnioną kolejną dawkę wrażeń w Suwałki Arenie, ponieważ obie ekipy były równie blisko końcowego sukcesu. Niestety w ostatnich wymianach lepiej spisali się goście, którzy osiągnęli piłkę setową po asie Sapińskiego, a następnie wygrali 25:22 po błędzie w polu serwisowym Quirogi.

Podrażniony GKS zaczął drugą partię od bloku Adamczyka i presji wywieranej zagrywką (3:4). Miejscowi pokazywali się z dobrej strony w obronie, ale nie ustępowaliśmy im siatkarsko, co pozwoliło na prowadzenie równej walki. Oglądaliśmy zarówno efektowne bloki obu drużyn, jak i sporo zepsutych serwisów. Miejscowi osiągnęli przewagę trzech punktów po naszych niewykorzystanych atakach i zagraniach Sapińskiego oraz Halaby, co utrudniło nam granie (15:12). Doszło do zmiany na ataku i wejścia Damiana Domagały, które miało ożywić nasze poczynania na suwalskim boisku. Jednak przewaga rywala rosła, co zmusiło trenera Słabego po skorzystania z przerwy przy wyniku 19:15 dla Ślepska. Na rozegranie wszedł Seganow, ale rozpędzony w ofensywie Ślepsk nie miał problemu z dokończeniem zadania i wygraniem seta 25:20 po autowym serwisie Domagały.

Na trzeciego seta w podstawowym składzie pojawił się rozgrywający Seganow. Przegrywaliśmy 3:6 po asie Sapińskiego i błędzie Jarosza na lewej stronie, do tego prezentowaliśmy się gorzej w ataku. Konieczna stała się zmiana na przyjęciu i wejście Rousseaux za Szymańskiego, ale to nie zatrzymało Filipiaka w polu serwisowym, za sprawą którego wpadliśmy w przestój (10:5). Do tego punkty zagrywką dołożył Halaba i nasza sytuacja stała się naprawdę trudna, tym bardziej, że nie umieliśmy przebić się na drugą stronę siatki. Serię rywala przerwa Rousseaux, ale wtedy było już 16:5 dla Ślepska. Doszło do licznych zmian w szóstce GieKSy, ale ostatecznie było już za późno, by ratować partię. Set zakończył się wynikiem 25:14 po bloku na Mielczarku i serwisie Domagały w siatkę.

MVP: Bartosz Filipiak (Ślepsk)

28 stycznia o godzinie 20:30 GKS Katowice zagra w hali OS Szopienice z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, medalistą mistrzostw Polski i uczestnikiem siatkarskiej Ligi Mistrzów.  W sprzedaży są już bilety na to wydarzenie - internetowo na stronie bilety.gkskatowice.eu, a stacjonarnie w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 17.00 i w niedziele w godz. 9.00 - 13.00. Zapraszamy na hitowy mecz w Katowicach!

• 25:14

Domagała w siatkę serwisem, koniec meczu.