Powtórzyć wynik z pierwszej rundy [ZAPOWIEDŹ]

10.02.2018 18:42

Autor: JB

W meczu 20. kolejki GKS Katowice zmierzy się w Sosnowcu z MKS-em Będzin. Początek niedzielnego spotkania o 14.45.

Przed siatkarzami Piotra Gruszki wyjątkowe spotkanie – z najbliższym rywalem w PlusLidze. To nie tylko pojedynek dwóch drużyn, które dzieli jedynie parę kilometrów, ale to także sąsiedzi w ligowej tabeli. GKS Katowice plasuje się na 12. miejscu, a MKS jest tuż za nim. Obie drużyny wygrały 7 spotkań i doznały 12 porażek, ale katowiczanie zapisali na swoim koncie trzy punkty więcej. Niedzielne spotkanie będzie miało zatem ogromną stawkę.

Nasza drużyna stanie bowiem przed szansą powiększenia swojego dorobku punktowego i odskoczenia od czterech ostatnich drużyn tabeli. Będzinianie z kolei chcą zniwelować stratę i wskoczyć w bezpieczną strefę, która gwarantuje uniknięcie gry w barażach o pozostanie w PlusLidze.

Siatkarze GKS-u Katowice nie mają korzystnego bilansu z MKS-em, z którym dwukrotnie przegrali w poprzednim sezonie. W pierwszej rundzie bieżących rozgrywek zespół Piotra Gruszki rozegrał jednak kapitalne spotkanie i w trzech zaciętych setach pokonał będzinian. Nasi siatkarze liczą, że podobny scenariusz będzie miał miejsce w sosnowieckiej hali, co pomoże w powrocie GKS-u na zwycięskie tory.

Jak zwykle zapraszamy do śledzenia relacji live na naszej stronie internetowej oraz na profilach siatkarskiej GieKSy Na Facebooku i Twitterze. Transmisję ze spotkania przeprowadzi również Polsat Sport.

Tagi:
PlusLiga
Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy