Podsumowanie 25. kolejki PlusLigi

13.03.2018 11:07

Po pięciu zwycięstwach z rzędu passa GKS-u Katowice została przerwana przez wicemistrzów Polski z Bełchatowa.

Siatkarzom GKS-u Katowice nie udało się sprawić drugiej z rzędu niespodzianki. Po wygranej z ZAKSĄ w Kędzierzynie-Koźlu tym razem podopieczni Piotra Gruszki musieli uznać wyższość w Spodku PGE Skry Bełchatów.

Do niespodzianki doszło za to w Radomiu, gdzie Cerrad Czarni sięgnęli po komplet punktów pokonując w trzech setach Asseco Resovię. Taki sam wynik padł w Gdańsku, gdzie Trefl bez większych kłopotów rozprawił się z Dafi Społem Kielce.

Najciekawszy pojedynek zapowiadał się w Lubinie, gdzie tamtejsze Cuprum podejmowało Indykpol AZS Olsztyn. Czterosetowe spotkanie zakończyło się wygraną „Akademików”. W takim samym stosunku mecz z MKS-em Będzin w Sosnowcu wygrała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odnieśli siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała, którzy wygrali w Szczecinie 3:2. Z kolei znajdująca się w strefie barażowej Łuczniczka Bydgoszcz nie sprostała Jastrzębskiemu Węglowi.

25. kolejkę zmagań zakończył mecz w Warszawie, w którym ONICO pokonało Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:2. Beniaminek PlusLigi to kolejny rywal naszej drużyny. GieKSa mecz w Zawierciu rozegra w najbliższy poniedziałek - 19 marca o godzinie 18.00. Spotkanie będzie transmitowane w Polsacie Sport.

Komplet wyników 25. kolejki
GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 23:25, 18:25)
Trefl Gdańsk - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)
MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 26:24, 17:25, 24:26)
Espadon Szczecin - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (22:25, 25:20, 19:25, 25:20, 13:15)
ONICO Warszawa - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (25:14, 23:25, 28:30, 25:23, 15:8)
Łuczniczka Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 1:3 (13:25, 22:25, 25:20, 21:25)
Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)
Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:23, 21:25, 20:25, 18:24)

Aktualna tabela PlusLigi znajduje się tutaj.