Podsumowanie 19. kolejki PlusLigi

05.02.2018 16:25

Autor: JB

Za nami pierwsza lutowa seria gier siatkarskiej ekstraklasy.

Niestety, 19. kolejka PlusLigi nie była szczęśliwa dla GKS-u Katowice. Zespół Piotra Gruszki musiał uznać wyższość Trefla Gdańsk, który przyjechał do Szopienic tuż po zdobyciu Pucharu Polski. Mimo walki, katowiczanie przegrali z gdańską drużyną 0:3.

Poza meczem w Szopienicach również cztery inne spotkania kolejki kończyły się w trzech odsłonach. W Radomiu Cerrad Czarni rozprawili się z Dafi Społem Kielce, w Lubinie poległ BBTS Bielsko-Biała, a w jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań Indykpol AZS Olsztyn przegrał na własnym parkiecie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Seta w Jastrzębiu nie zdołał wywalczyć również beniaminek z Zawiercia.

Zdecydowanie najciekawsze spotkanie miało miejsce w Rzeszowie. W hitowym starciu Asseco Resovii z PGE Skrą Bełchatów lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali po tie-breaku. Pięciosetowy mecz miał miejsce również w Bydgoszczy, w którym Łuczniczka pokonała Espadon Szczecin 3:2. Czwarta partia zakończyła się rekordowym wynikiem - 42:40 dla przyjezdnych.

Najbliższy rywal GieKSy - MKS Będzin również nie zdobył punktów. Drużyna Stelio DeRocco przegrała w czterech setach na stołecznym Torwarze z ONICO.

Komplet wyników 19. kolejki
GKS Katowice - Trefl Gdańsk 0:3 (29:31, 19:25, 21:25)
ONICO Warszawa - MKS Będzin 3:1 (20:25, 25:17, 25:12, 25:22)
Łuczniczka Bydgoszcz - Espadon Szczecin 3:2 (25:20, 25:21, 18:25, 40:42, 20:18)
Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:20, 28:26)
Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:15, 25:18)
Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (17:25, 22:25, 15:25)
Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 2:3 (23:25, 25:15, 26:24, 24:26, 10:15)
Jastrzębski Węgiel - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:15, 30:28, 25:22)

Aktualna tabela PlusLigi znajduje się tutaj.