Podsumowanie 12. kolejki PlusLigi

05.12.2017 11:10

Autor: JB

W pierwszej grudniowej kolejce gospodarze byli mało gościnni dla przyjezdnych zespołów.

Siatkarzom GKS-u Katowice nie udało się przerwać serii porażek. Nasza drużyna musiała uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla. Mimo braku punktów zespół Piotra Gruszki pokazał się z dobrej strony i udowodnił, że zmierza w dobrym kierunku. Szansę na przełamanie katowiczanie będą mieli już 13 grudnia podczas Siatkarskiej Barbórki w Spodku.

Podobnie jak w Jastrzębiu, tak i w innych spotkaniach 12. kolejki zwyciężali gospodarze. Trefl Gdańsk ograł BBTS Bielsko-Biała, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie straciła seta z Dafi Społem Kielce, PGE Skra Bełchatów pokonała 3:1 Espadon Szczecin, a w derbach Zagłębia Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrała z MKS-em Będzin. Najbardziej zacięte spotkanie miało miejsce w Olsztynie. Indykpol AZS pokonał w nim Łuczniczkę Bydgoszcz, choć przegrywał już 1:2.

Tylko dwa mecze zakończyły się zwycięstwem gości. W Lubinie Cuprum przegrało 2:3 z Cerradem Czarnymi Radom, z kolei najbliższy rywal GieKSy - Asseco Resovia uległa drużynie ONICO Warszawa 0:3. Po tym meczu w rzeszowskiej drużynie nastąpiła zmiana szkoleniowca, którym ponownie został Andrzej Kowal.

Komplet wyników 12. kolejki
Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 3:1 (19:25, 25:20, 25:19, 25:22)
Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:17, 27:25)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:14, 25:14, 25:18)
PGE Skra Bełchatów - Espadon Szczecin 3:1 (25:16, 25:22, 23:25, 25:21)
Aluron Virtu Warta Zawiercie - MKS Będzin 3:1 (22:25, 25:23, 25:19, 25:17)
Asseco Resovia Rzeszów - ONICO Warszawa 0:3 (23:25, 23:25, 17:25)
Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:15, 23:25, 24:26, 25:19, 15:12)
Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 2:3 (19:25, 25:21, 26:24, 16:25, 10:15)

Aktualna tabela PlusLigi znajduje się tutaj.