Nowy skład i system rozgrywek PlusLigi

23.06.2017 12:10

Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. podjęła uchwałę o składzie PlusLigi na sezon 2017/18. Jednocześnie prezesi klubów ustalili też system rozgrywek.

Wśród drużyn biorących udział w rozgrywkach zaszła jedna zmiana w porównaniu z poprzednim sezonem. Miejsce AZS-u Częstochowa zajęła drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie, która wygrała rywalizację w barażach.

W przyszłym sezonie zmianie ulegnie również system rozgrywek. Szansę na walkę o medale będzie miało aż sześć najwyżej sklasyfikowanych ekip po rundzie zasadniczej. Dwie najlepsze drużyny uzyskają automatyczny awans do półfinału, a zespoły z miejsc 3-6 będą walczyły o dwa pozostałe miejsca w półfinałach. Wszystkie mecze play-off odbywać się będą do dwóch wygranych spotkań.

Po zakończeniu fazy zasadniczej z ligi spadną bezpośrednio dwa ostatnie zespoły. Drużyny z miejsc 13. i 14. rozegrają mecze o uniknięcie barażu. Ostatecznie mecze barażowe z mistrzem 1 Ligi (do 3 zwycięstw) rozegra 14. ekipa PlusLigi w klasyfikacji końcowej.

Tagi:
PlusLiga
Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Platynowy
Partner Złoty
Partner Techniczny
Partnerzy